TZ: Tchajwanský ministr Národní rozvojové rady bude na Univerzitě Karlově hovořit o roli jeho země ve světové ekonomice po pandemii

Praha, 22. 10. 2021 - Do Prahy přijíždí významná delegace tchajwanských ministrů a podnikatelů. Během této návštěvy přednese ministr Národní rozvojové rady Ming-Hsin Kung přednášku pro studenty Univerzity Karlovy.

V pondělí 25. 10. 2021 v 16:00 vystoupí tchajwanský ministr Národní rozvojové rady Ming-Hsin Kung, na půdě Univerzity Karlovy. Ve Velké zasedací síni Karolina přednese přednášku na téma „Role Tchaj-wanu ve světové ekonomice po pandemii“. Ministr promluví o tom, jakou roli hraje Tchaj-wan v globálních dodavatelských řetězcích a co může nabídnout České republice. Přednášku organizuje Katedra severoamerických studií IMS FSV UK. Delegaci za univerzitu přijme prof. PhDr. Lenka Rovná, CSc., prorektorka pro evropskou problematiku. Akce je po předchozí registraci otevřena všem zájemcům o danou problematiku, kapacita místnosti je však s ohledem na epidemickou situaci omezena. Přednáška bude tlumočena do českého jazyka.

Ming-Hsin Kung navštíví Prahu společně s ministrem pro vědu a technologie, panem Tsung-tsong Wuem, a dalšími delegáty včetně 50 předních podnikatelů. Po návštěvě Litvy a Slovinska přijíždí do ČR hledat příležitosti pro spolupráci v oblasti ICT, zelených technologií, kybernetické bezpečnosti či chytrých měst (smart cities). Program delegace zahrnuje setkání v Senátu ČR, jednání se zástupci České obchodní komory a pondělní setkání v hotelu Alcron, po kterém se odpoledne ministr Ming-Hsin Kung přesune na přednášku do Karolina.

Podrobnosti o přednášce naleznete na webové stránce IMS FSV UK, kde se můžete registrovat k účasti.

Kontakt:

Klára Smitková, PR Koordinátorka, Institut mezinárodních studií, FSV UK