Pro zaměstnance

Aktuality

 • Představení kandidáta na funkci děkana FSV UK

  Ve lhůtě pro podávání kandidátek byl členy akademické obce řádně navržen jediný kandidát, a to PhDr. JUDr. Tomáš Karásek, Ph.D., vedoucí Katedry bezpečnostních studií a proděkan pro rozvoj Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

 • Nový díl podcastu De Facto s absolventkou Terezou Smužovou

  Jak se zrodil její vztah k Německu a jak se jí v zemi během studií žilo? Jak se dostala ke stáži v Bundestagu nebo Evropské komisi? A čím je zajímavá její současná práce na rektorátu Univerzity Karlovy? Další rozhovor Daniely Tollingerové pro podcast De Facto, tentokrát s Terezou Smužovou, absolventkou Německých a rakouských studií IMS FSV UK.

 • Otevírá se podzimní kolo Fondu mobility UK

  Podzimní kolo přihlášek do Fondu mobility 2021/22 bude otevřeno od 20. září do 20. října 2021. Finanční podporu lze poskytnout studentům, akademickým pracovníkům a hostujícím akademickým pracovníkům.

 • Nominace na Cenu rektora a Mimořádnou cenu rektora 2021

  Nominace na Cenu rektora a Mimořádnou cenu rektora 2021 jsou otevřeny do 20. října 2021. Nominovat můžete absolventy, kteří v průběhu studia dosáhli mimořádných výsledků a také studenty, kteří vykonali záslužný čin prokazující mimořádnou občanskou statečnost nebo obětavost.

 • Jaroslava Hasmanová Marhánková o stárnutí a LGBT+ seniorech v podcastu De Facto

  V prvním zářijovém díle podcastu De Facto se dozvíte, jaké to je být LGBT seniorem v české společnosti, proč podporovat aktivní stárnutí a také jaký je rozdíl ve zkušenosti se stárnutím mezi muži a ženami. Nejen o tom si povídala děkanka Alice N. Tejkalová s Jaroslavou Hasmanovou Marhánkovou, která se věnuje sociologii stárnutí, zdraví a medicíny, ale také genderovým studiím na Katedře sociologie ISS FSV UK.

 • Aktuálně platná covidová opatření

  Univerzita Karlova vydala opatření týkající se testování, nošení respirátorů a přítomnosti na zkouškách, vzdělávacích akcích a akademických obřadech. Informace se týkají i provozu kolejí. O případných nových opatření bude univerzita a fakulta průběžně informovat.