Oddělení vědy

Oddělení vědy

Oddělení vědy je do vědecké činnosti fakulty zapojeno šířením informací prostřednictvím internetových stránek a e-mailu, aktivním vyhledáváním informací, podporou a koordinací publikační činnosti, poradenskou službou při přípravě a řešení grantových projektů a aktivní pomocí při organizování vědeckých konferencí a seminářů. Dále připravuje materiály pro jednaní vědecké rady a administrativně zajišťuje habilitační a jmenovací řízení.

Adresa

Oddělení vědy

Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova

Smetanovo nábř. 6

110 01 Praha 1

1. patro (č. 114)

Kontakty

Jméno a příjmení

Oblasti specializace

Telefon

E-mail

Mgr. Eva Horníčková

(vedoucí oddělení)

vnitrouniverzitní programy Cooperatio, projekty GAČR, Primus, UNCE, GAUK, Specifický vysokoškolský výzkum, menší grantové programy Ministerstva kultury a Ministerstva zahraničních věcí, hodnocení vědeckých výsledků

222 112 267

eva.hornickova@fsv.cuni.cz

Mgr. Tereza Broučková vědecká rada, zahraniční grantové programy (mimo Horizon Europe), program ERASMUS+, nadační programy, Norské fondy, program 4EU+, CELSA, program COST, programy MŠMT a Ministerstva vnitra 222 112 232 tereza.brouckova@fsv.cuni.cz
Ing. Pavlína Hillerová, M.A.

projekty ERC, mezinárodní rada

Sídlí na adrese: Voršilská 144/1 Praha 1, Kancelář 506 - osobní schůzky podle domluvy

224 090 521 pavlina.hillerova@fsv.cuni.cz
Jonáš Klos

data steward, agenda open science

Sídlí na adrese: Voršilská 144/1 Praha 1, Kancelář 506

224 090 522 jonas.klos@fsv.cuni.cz
Mgr. Tamila Suleimanova

aplikovaný výzkum (soutěže TAČR, vybraný aplikovaný resortní výzkum), vědecká ocenění, koordinace ediční činnosti

Sídlí na adrese: Voršilská 144/1 Praha 1, Kancelář 506

224 090 513 tamila.suleimanova@fsv.cuni.cz

Bc. Simona Šubrtová

habilitační řízení a řízení ke jmenování profesorem, čestné doktoráty

222 112 290

simona.subrtova@fsv.cuni.cz

Lenka Zemanová, CertHE

Horizont 2020, Horizon Europe

222 112 171

lenka.zemanova@fsv.cuni.cz

Aktuality

  • Měsíce čekání, náročná finalizace. Výzkumníci popisují, jaká cesta vede k získání ERC grantu

    Získání Startovního grantu Evropské výzkumné rady (ERC) představuje jeden z největších profesních úspěchů, kterých mohou vědkyně a vědci v evropském měřítku dosáhnout. Na FSV UK putovaly v poslední době hned dva. Dr. Anežka Kuzmičová a doc. Michal Smetana v rozhovoru popisují náročný proces, který získání prestižního grantu předchází.
  • Na FSV UK vzniká unikátní Centrum veřejných financí

    Na půdě Univerzity Karlovy vzniká Centrum veřejných financí, které povede mezinárodně uznávaný ekonom a profesor Petr Janský z Institutu ekonomických studií FSV UK. Cílem Centra veřejných financí je přispět k modernějšímu státnímu rozpočtu, a tak lepšímu životu v Česku. Centrum se zasazuje o diskuzi podloženou kvalitním výzkumem a vytváření konsenzu napříč politickým spektrem.
  • Profesor Petr Janský z IES získal prestižní grant GA ČR EXPRO

    Grantová agentura České republiky (GA ČR) od příštího roku podpoří 15 projektů EXPRO a 19 projektů JUNIOR STAR. Ve výrazné konkurenci v kategorii EXPRO se podařilo uspět i prof. Petru Janskému z Institutu ekonomických studií FSV UK s projektem Globální minimální zdanění a investice nadnárodních firem (MINITAX).
  • Petra Guasti: Politická situace v Česku je komplikovaná. Řada občanů a občanek se necítí být právem zastoupena

    Proč se stala dvojnásobnou docentkou? Jaké to je vyjednávat s českými politiky a političkami? A v čem je politická situace v Česku komplikovaná? Poslechněte si podcast s Petrou Guasti, docentkou na Institutu politologických studií FSV UK.
  • Akademická svoboda: Role institucí a odpovědnost jednotlivce v polarizovaném světě

    Univerzita Karlova pořádá panelovou diskusi s názvem Akademická svoboda: Role institucí a odpovědnost jednotlivce v polarizovaném světě, která se uskuteční 1. listopadu 2024 ve Vlasteneckém sále UK od 9:30 do 13:30 hodin. Úvodní slovo pronese prorektor UK pro akademické kvalifikace Jan Kuklík. Následně se do diskuse zapojí i několik našich akademiků.
  • Speciální díl podcastu o komunikaci vědy

    Jak mohou vzdělávací instituce efektivně informovat o vědeckých výsledcích? Jaká je v oblasti komunikace vědy praxe v zahraničí? A jaké postavení má v Česku vědecká žurnalistika? U příležitosti ročního výročí od spuštění webové stránky o vědě na FSV UK vydáváme rozhovor s doktorandkou IKSŽ FSV UK Karolínou Pštross, která se ve svém výzkumu věnuje komunikaci vědy a důvěry ve vědu.