Letní školy

LETNÍ ŠKOLY NA FSV

Fakulta sociálních věd se také věnuje organizaci letních škol, které jsou pořádány jednotlivými instituty fakulty v Praze či v zahraničí, nebo ve spolupráci se zahraničními partnery na půdě FSV UK. K těm tradičním patří letní škola TFAS Prague (dříve The American Institute for Economic and Political Systems) organizovaná americkou nadací The Fund for American Studies (TFAS), která ve spolupráci s Karlovou univerzitou probíhá již od roku 1993. Programu se každoročně účastní několik desítek studentů z celého světa a zakončena bývá slavnostním aktem v historických prostorách Karolina za tradiční účasti významného čestného hosta. Další dlouhotrvající aktivitou organizovanou ve spolupráci s americkou nadací Leadership exChange je letní škola Global Leadership Program, zaměřená na rozvoj vůdčích schopností účastníků, jejich mezikulturní a sociální dovednosti.

Více informací k jednotlivým letním školám najdete níže.

LETNÍ ŠKOLA TFAS Prague - Washington, D.C., 2023

FSV UK vyhlašuje výběrové řízení na účast na letní škole naší partnerské organizace The Fund for American Studies v roce 2023

Americká nadace The Fund for American Studies nabízí jednomu studentovi FSV osmitýdenní studijní pobyt na následujících letních školách na George Mason University ve Washingtonu, D.C. (GMU):

Součástí letní školy jsou i odborné stáže v rozsahu přibližně 30 hodin týdně.

Student po úspěšném absolvování obdrží 6 amerických kreditů.

Nadace hradí studentům školné, letenku a ubytování v kampusu na George Mason University. Studenti si sami finančně kryjí stravování, kapesné, zdravotní pojištění, víza a výdaje spojené s výukou (skripta apod.), lze si však požádat o příspěvek z Fondu mobility UK.

Předpokládané výdaje:

 • Living/travel/food expenses while in Washington (estimated at 1,800)
 • Health insurance premium to be paid to GMU, required for all J-1 visa students ($966)
 • SEVIS fee + charges associated with sending visa documents (estimated at $250 - $350)

Podmínky účasti ve výběru: studenti řádného navazujícího magisterského studia na FSV, studijní průměr do 2,00, ukončení nejméně dvou semestrů studia v době podání přihlášky a doložená znalost angličtiny a) certifikátem: (TOEFL: a minimum score of 88 on the internet based exam, 230 + on the computer based exam, or 570 + on the paper-based exam; IELTS: A minimum score of 6.5 on the academic exam; Pearson Academic Test of English: A minimum score of 59; SAT I Critical Reading/ACT-English: A minimum score of 450 or higher on the SAT I critical reading section or an ACT-English score of 20 or higher) nebo b) potvrzením z Kabinetu jazykové přípravy na FSV

Zájemci vyplní E-Application a předloží v jednom vyhotovení:

 • Souhlas se zpracováním osobních údajů
 • Informace o studijních výsledcích na FSV (vygenerováno ze SIS), Mgr. studenti dodají výsledky i za své Bc. studium, může být češtině nebo angličtině
 • Životopis v angličtině
 • Motivační dopis v angličtině (ve kterém uvedou, na který obor LŠ se hlásí, viz. výše)
 • Potvrzení o jazykové způsobilosti (viz výše)
 • Kopie pasu

Termín odevzdání přihlášek: pro letní školu v roce 2023 je stanoven na 22.12.2022,

Další informace jsou k dispozici v kanceláři OZS u Marie Stanovské, studyabroad@fsv.cuni.cz

Global Leadership Program

Již 21 let pořádá americká nadace Leadership exChange ve spolupráci s Fakultou sociálních věd letní školu s názvem Global Leadership Program. Hlavním cílem je poskytnout studentům prostor pro rozvoj schopností a příležitostí k tomu, aby se stali aktivními a zodpovědnými občany současné globalizované společnosti. Program nabízí akreditované kurzy v Praze nebo v městě Raleigh v Severní Karolíně. Pro účastníky letní školy v Praze jsou také připraveny bohaté doprovodné aktivity v oblasti kultury, gastronomie, poznávání Česka a jeho historie. Letní školy se každoročně účastní několik desítek studentů z celého světa. 

Letní škola probíhá v Praze a nabízí tyto kurzy:

 • F2701: Philosophies of Leadership
 • F2710 Leadership & Community
 • F2719 Women and Leadership
 • F2721 Comparative Study of Peace Conflict & Religion
 • F2716 Internship

Další informace o programu naleznete zde.

Kontaktní osoba za FSV UK je Ing. Radek Kovács, email: outgoing@fsv.cuni.cz; tel. +420 222 112 235

Letní škola češtiny

Nabízíme dvou-týdenní kurz základů češtiny pro začátečníky a falešné začátečníky.

Termín: 4. - 15. 9. 2023

Místo: Praha

Poplatek: 130 EUR

Kredity: 2 ECTS

Více informací a přihlašovací formulář najdete zde.

Letní škola geopolitiky 2023

Evropa v problémových časech: budoucnost evropské geopolitiky

Institut politologických studií organizuje svou tradiční letní školu, zaměřenou na různé geopolitické tradice s interaktivním obsahem. Účastníkům nabízí přednášky, semináře i studentské prezentace a zahrnuje individuální i skupinové projekty. Svým obsahem míří na studenty bakalářských, magisterských a doktorských programů v oblastech Geopolitics, Area Studies, Political Science, International Relations and Economics. Úspěšní absolventi získají za účast 4 ECTS. 

Letní škola se uskuteční v termínu 26. června - 30. června 2023

Termín podávání přihlášek: 5. června 2023

Cena letní školy: 290 EUR

Pracovním jazykem je angličtina. 

Další informace k letní škole a pokyny k přihlášení najdete zde.

Letní školy_archiv

Nabídky partnerů

Pokud vás zajímají další nabídky našich partnerů a externích organizátorů, podívejte se zde.