Mobilita

Mobilita na FSV UK

 

Mezinárodní mobilita FSV UK  se těší velkému zájmu našich studentů i zaměstnanců. Z celé Univerzity Karlovy zde v programu ERASMUS+ studuje nejvíce zahraničních studentů a zároveň se řadíme k nejlepším i v počtu realizovaných výjezdů. Naše fakulta má uzavřeno téměř 400 bilaterálních smluv na studijní pobyty, 300 smluv na akademickou mobilitu a více než 100 smluv na praktické stáže. Mezi naše nejvýznamnější partnery patří Universite Pantheon-Sorbonne, Università Di Bologna, Universite Catholique De Louvain, University of Copenhagen, University of Vienna, University of Antwerp, University of Konstanz, University of Helsinki, University of York, University of Mannheim, Trinity College Dublin, University of Amsterdam, University of Warwick, Uppsala University, Ludwig-Maximilians-Universität München, Università commerciale Luigi Bocconi, Universitat De Barcelona, Universite Libre De Bruxelles, Brunel University, University of Liverpool, University of Nottingham, University of Reading, De Montfort University či Dublin City University.

V rámci programu ERASMUS+ mezinárodní kreditová mobilita jsou podporovány výměny studentů a akademických pracovníků se zeměmi nejen v Evropě, ale i mimo ni. V minulých letech se uskutečnila výměna studentů a akademiků z těchto univerzit: University of Tirana, National University of Kyiv-Mohyla Academy, New Economics School Moscow, Tel Aviv University a University of Sarajevo. 

Kromě toho se rozvíjí spolupráce mimo Evropu. V rámci mezifakultních dohod nadále pokračuje výměna studentů s Australian National University, University of Richmond (USA), City University of Hong Kong a Hong Kong Baptist University, s Interdisciplinary Center Herzliya v Izraeli, Sogang University v Koreji, New Economic School v Rusku, International University of Japan či University of Calgary v Kanadě. Další dlouhodobé studijní pobyty v rámci meziuniverzitních dohod jsou možné na univerzitách v Austrálii, na Novém Zélandě, v Malajsii, Kanadě, Mexiku, Japonsku, Spojených státech, v Korejské republice a dalších.

Odbor zahraničních vztahů Rektorátu Univerzity Karlovy připravil nový projekt Charles abroad, jehož záměrem je motivovat studenty k výjezdům do zahraničí - ať už v rámci programu Erasmus + nebo prostřednictvím meziuniverzitních dohod. Snahou je šířit zkušenosti, dojmy a zážitky, pomáhat s orientací v administrativě a poskytovat důležité informace na jednom místě, přehledně a v pěkném balení. Na Charles Abroad najdete blogy, podcasty nebo katalog partnerských univerzit UK.

Vedení fakulty i garanti všech studijních programů velice podporují výjezdy studentů, protože tak mohou získat potřebný rozhled a nadhled, zkušenosti a dovednosti a obohatit se lidsky i profesně.

Kontakty

Oddělení zahraničních styků

Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova

Smetanovo nábř. 6

110 01 Praha 1

2. patro (kancelář č. 216)

kontakt na OZS

Mobilita v číslech

V roce 2019/2020

vyjelo 339 studentů. 

přijelo 497 studentů. 

 

Aktuality

 • On-line veletrh mobility FSV UK 2022

  Přemýšlíte o studiu v zahraničí? Prozkoumejte možnosti zahraničních výjezdů na FSV UK, seznamte se s absolventy studia v zahraničí a zjistěte, jak fungují stipendia. To vše na našem on-line veletrhu mobility, který se koná 10. října od 15:30.

 • Erasmus Days na Hollaru 2022

  Přijďte s námi ve čtvrtek 13. října oslavit Erasmus na Hollar! Kromě přednášek o udržitelné mobilitě, autorského čtení, debaty se studenty či kreativního workshopu bude součástí programu také charitativní knižní bazar a swap pokojovek a vybavení do domácnosti.

 • Stipendia na studijní výjezdy do Německa a Rakouska

  Láká vás studium v německy mluvících zemích? Využijte možnost přihlásit se na programy CEEPUS, DAAD a AKTION s výjezdem v LS 2022/23 nebo v příštím akademickém roce. V průběhu října proběhnou k těmto programům webináře, kde se dozvíte bližší informace.

 • Buď buddíkem a pomáhej zahraničním studentům

  Chceš se zlepšit v cizím jazyce? Potkat zahraniční studenty a rozšířit si obzory? Jako Buddy máš jedinečnou příležitost potkat studenty z celého světa a zlepšit své jazykové dovednosti. Sám si vybereš, komu chceš být pomocníkem, průvodcem a přítelem.

 • Podzimní kolo Fondu mobility UK na rok 2022/23 otevřeno

  Podzimní kolo Fondu mobility UK bude otevřeno od 19. září do 19. října 2022. Finanční podporu z fondu lze poskytnout na budoucí mobilitu jak studentovi, akademickému pracovníkovi, tak hostujícímu akademickému pracovníkovi. Přihlaste se prostřednictvím online přihlášky rektorátu.

 • Evropský týden udržitelného rozvoje v Hybernské

  Během Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR) se napříč celou Evropou každoročně konají tisíce různých akcí. V letošním roce se akce uskuteční v  termínu 20. – 26. září 2022. Navštívit můžete program v Kampusu Hybernská, na kterém se podílí naše studentské spolky, absolventi nebo vyučující.