Přijímací řízení

OBECNĚ K PŘIJÍMACÍMU ŘÍZENÍ

Přijímací řízení se zahajuje doručením přihlášky ke studiu.

Podmínky přijímacího řízení se na FSV UK liší u jednotlivých oborů resp. programů, zpravidla se splnění podmínek přijetí ke studiu se na FSV UK ověřuje a) přijímací zkouškou organizovanou fakultou, b) na základě výsledků dosažených na NSZ, c) kombinací obou postupů.

Podrobné informace v Informačním systému Univerzity Karlovy.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA FSV UK 2022/2023

Přihlašování do studijních programů na FSV UK se otevírá 1. listopadu 2021.

Nenašli jste, co jste hledali? Zeptejte se nás - jsme tu pro Vás!

Dotazy pište na prijimacky@fsv.cuni.cz nebo do FB skupiny našich studentů.

Termín pro podávání přihlášek

1.11. 2021 - 28. 2. 2022

(bakalářské a magisterské studium)

1. 1. 2022 - 30. 4. 2022

(doktorské studium a studium v AJ)

Aktuality

 • Podcast De Facto s Tomášem Sedláčkem

  Ekonom, filozof, pedagog. Čím vším je a která profese je mu nejbližší? Jaká byla jeho studia - od školy základní až po školu vysokou? A co by vzkázal studentům? O tom všem jsme si povídali s Tomášem Sedláčkem, absolventem IES FSV UK.

 • Tereza Klabíková Rábová dalším hostem podcastu De Facto

  Jak se mluví a píše v českých médiích, reklamách a politických kampaních? Dochází k deformalizaci norem i jazyka? A lze skloubit akademickou kariéru s mateřskými povinnostmi? Nejen na to odpovídala Tereza Klabíková Rábová z IKSŽ FSV UK.

 • Hranice pro přijetí - druhé kolo přijímacího řízení na IKSŽ

  Hranice pro přijetí ke studiu na základě druhého kola přijímacího řízení byly stanoveny na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky u všech studijních programů. Konkrétní bodové hranice pro přijetí naleznete v této aktualitě.

 • Jonáš Čumrik představil studentům UK svět influencer marketingu

  Katedra marketingové komunikace a public relations (MKPR) Fakulty sociálních věd UK rozšířila v pandemickém roce svůj okruh lektorů z praxe. Do výuky se v letním semestru nově zapojil Jonáš Čumrik, ze sociálních sítí známý jako Johny Machette, který studentům představoval praktickou stránku influencer marketingu a trendy sociálních sítí.

 • Přijímací řízení u magisterských studijních programů

  Hranice pro postup do druhého kola přijímacího řízení nebo pro přijetí na navazující magisterské studijní programy byly u následujících programů stanoveny.

 • IES zve na červnový Den otevřených dveří

  Uvažujete o studiu na Institutu ekonomických studií FSV UK nebo jste byli ke studiu přijati? Připojte se k online Dni otevřených dveří, který se uskuteční formou webináře v pátek 11. června 2021 od 13 hodin. Dostatečný prostor bude věnován také vašim dotazům.