Přijímací řízení

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA FSV UK 2024/2025

Upuštění od přijímací zkoušky na navazující magisterské studium

 • Rozhodování ve věci upuštění od přijímací zkoušky se řídí dle článku 13 Řádu přijímacího řízení, žádost lze podat elektronicky v SIS, v modulu Přijímací řízení (od 1. 3. 2024).
 • Návod pro založení elektronické žádosti v SIS.
 • Žádost je určena pouze pro studenty FSV UK, kteří končí své bakalářské studium v akademickém roce 2023/2024 a hlásí se do navazujícího magisterského programu. Žádost je nutné podat v termínu 1. 3. 2024 až 20. 4. 2024.

Nejčastější dotazy

Mohu test Obecných studijních předpokladů od společnosti SCIO nahradit testem Všeobecné študijné predpoklady?

Ne. V přijímacím řízení na bakalářské programy naše fakulta neakceptuje test Všeobecné študijné predpoklady, je nutné absolvovat test Obecné studijní předpoklady.

Mohu nahradit test z Angličtiny od společnosti SCIO jazykovým certifikátem? 

Ne. Je nutné dodržet podmínky přijímacího řízení pro daný studijní program, tedy vykonat test z Angličtiny od společnosti SCIO.

Ptejte se!

Nenašli jste, co jste hledali? Zeptejte se nás - jsme tu pro Vás!

Dotazy pište na prijimacky@fsv.cuni.cz nebo do FB skupiny našich studentů.

Termín pro podávání přihlášek

1. 11. 2023 - 29. 2. 2024

(bakalářské studium)

1. 11. 2023 - 31. 3. 2024

(magisterské studium)

1. 1. 2024 - 30. 4. 2024

(doktorské studium a studium v AJ)

Aktuality

 • Hranice pro přijetí pro navazující Mgr. programy

  Hranice pro přijetí ke studiu pro navazující magisterské studijní programy byly stanoveny ve Studijním informačním systému. Nově v systému naleznete také své pořadí. Hodnoty budou průběžně doplňovány. Gratulujeme všem přijatým!

 • Hranice pro přijetí/postup do druhého kola pro Bc. programy

  Hranice pro přijetí ke studiu nebo pro postup do druhého kola přijímacího řízení pro bakalářské studijní programy byly stanoveny ve Studijním informačním systému. Hodnoty budou průběžně doplňovány. Gratulujeme všem přijatým a přejeme hodně štěstí uchazečům ve druhém kole!

 • Nabídka pozice interního doktoranda se specializací na současný Izrael

  Institut politologických studií (IPS) ve spolupráci s Herzlovým centrem izraelských studií nabízí zájemcům v rámci přijímacího řízení do českého programu doktorského studia s nástupem od října 2024 možnost ucházet se o jednu pozici interního doktoranda se specializací na problematiku současného Izraele.

 • Den otevřených dveří Mgr. programů IMS, IPS a ISS v Jinonicích

  Srdečně zveme na Den otevřených dveří magisterských studijních programů IMS, IPS a ISS, který se uskuteční dne 6. března 2024 od 13:00 v místnosti C221 nově zrekonstruovaného areálu Jinonice, kde sídlí část Fakulty sociálních věd.

 • Online Open Doors pro zájemce o doktorské studium na FSV UK

  Uvažujete o doktorském studiu na FSV UK? Bližší informace o doktorských studijních programech a o přijímacím řízení získáte na Open Doors, které se budou konat on-line 12. února 2024 od 16:00. Těšíme se na vás!

 • Výsledky přijímacího řízení

  Průběžně zveřejňujeme hranice pro přijetí a pro postup do druhého kola v aktuálním přijímacím řízení. Hranice pro přijetí pro bakalářské programy bude stanovena nejpozději do konce května.