Kurzy pro veřejnost

Kurzy na Institutu ekonomických studií

Aktuální nabídka kurzů na Institutu ekonomických studií:

Kurzy v letním semestru 2019/2020

Nabídka předmětů, které lze v rámci tohoto programu celoživotního vzdělávání navštěvovat v letním semestru 2019/2020:

Nabídka kurzů na LS 2019/20

Termín podání přihlášek je 3. 2. 2020.  

ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA

 

 

Podání přihlášky je bezplatné. K přihlášce je potřeba přiložit životopis a doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání.

Cena za studium jednosemestrálního kurzu:

  • 3 000,- Kč za kurz vyučovaný v češtině
  • 12 000,- Kč za kurz vyučovaný v angličtině

Účastník programu nesmí mít současně žádné aktivní ani přerušené studium žádného studijního oboru v rámci FSV UK, zároveň je vyloučena možnost zapisovat si v rámci tohoto programu předměty z nabídky jiných fakult.

Kurzy na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky

Aktuální nabídka kurzů na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky:

Jak napsat životopis a motivační dopis na přijímací zkoušky na VŠ 

Cílem kurzu je poskytnout uchazečům základní informace a tipy, jak vhodně napsat motivační dopis a sestavit CV pro přijímací zkoušky. Kurz probíhá ve dvou setkáních. Na prvním setkání se studenti seznámí s teoretickými přístupy a formou psaní těchto dokumentů. Na druhé setkání dostanou za úkol oba dokumenty zpracovat sami za sebe a společně je na hodině opraví – budou se komentovat nejčastější chyby, ale i diskutovat o tom, jak vhodně formulovat informace a narativní linii motivačního dopisu (které informace zdůraznit, které vynechat). Kurz je vhodný jako příprava pro druhé kolo přijímacích zkoušek na obor Komunikační studia, ale negarantuje přijetí na VŠ. Bližší informace zde.

Časový a obsahový plán kurzu:

1. Teoretické zásady psaní CV a motivačního dopisu, styl, norma (3. 2. 2020 17.00–19.00)
2. Praktický nácvik a analýza zpracovaných dokumentů (10. 2. 2020 17.00–19.00)

Místo konání kurzu: Smetanovo nábř. 6, Praha 1, učebna H013

Cena: 1 000 Kč

Uzávěrka přihlášek: 30. 1. 2020

ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA

Discourse Studies and Method PhD course

This PhD course aims to discuss two methods in the field of discourse studies: Discourse-theoretical analysis (DTA) and Discursive-material analysis (DMA). Both are grounded in so-called high theory, with discourse theory as its main starting point, but with elements of actor network theory and new materialism. This course will start with an introduction to these theoretical models, but will then move on to their analytical deployment in communication and media studies research.

Special attention will be spent on the creation of a theory-grounded analytical model to guide the research. Apart from attending lectures, participants will be expected to participate in both theoretical and research-driven workshops.

Course schedule: The one-week course will be organised in 10 teaching slots, combining lectures and workshops, and will run from 10 February until 14 February 2020. Meetings time slots are 10:00 – 12:00 and 13:00 – 15:00. These workshops are partially theoretical (presenting an article or chapter), and partially research-driven (presenting an analytical model).

Price: 50 Euro

Application deadline: The registration for Discourse Studies and Method PhD course opened on 1st November 2019, and has closed on 30th November, as the maximum number of participants has been reached.

MORE INFORMATION

Kontakt

Mgr. Denisa Šmejkalová

tel. 222 112 237

e-mail: denisa.smejkalova@fsv.cuni.cz

kancelář č. 205, budova Hollar

Smetanovo nábřeží 6, Praha 1

úřední hodiny