Studium

Typy studia

Aktuality

 • Rektorský sportovní den 14. května

  V úterý 14. 5. 2024 se koná tradiční sportovní svátek Univerzity Karlovy – Rektorský sportovní den. V letošním roce byla organizací pověřena Katedra tělesné výchovy Filozofické fakulty UK. Ve spolupráci s kolegy jiných ústavů pro vás připravili 28 pohybových aktivit v Praze a jejím blízkém okolí, 20 v Hradci Králové a 10 v Plzni.

 • Stipendia Fulbrightova programu na akademický rok 2025/2026

  1. dubna 2024 byly otevřeny přihlášky ke stipendiím Fulbrightova programu pro studenty, vědecké pracovníky a přednášející pro pobyty v USA na akademický rok 2025/2026. Účastnit se můžete série webinářů k jednotlivým stipendiím.

 • Přihlášky na výjezdy přes mezi-univerzitní a mezi-fakultní dohody

  Od 1. do 30. 4. 2024 si studenti mohou podat přihlášku na výjezd v rámci meziuniverzitních či mezifakultních dohod. Studovat v zahraničí se nemusí jen v rámci Erasmus+. Univerzita Karlova a také naše fakulta má uzavřen velký počet partnerských smluv s univerzitami na všech kontinentech světa.

 • Debata s Evou Horelovou o pracovních příležitostech v EU a diplomacii

  Chtěli byste se dozvědět více o kariérních příležitostech v institucích Evropské unie? Využijte možnosti zúčastnit se debaty s Evou Horelovou, absolventkou IMS (KNRS), diplomatkou s dlouholetou praxí. Podělí se s Vámi o své zkušenosti, včetně působení na diplomatických zastoupeních EU ve Spojených státech amerických a v Turecku. Setkání je otevřené pro všechny studující na FSV UK.

 • Online kurzy Univerzity v Heidelbergu

  Rádi bychom vás upozornili na nově zveřejněnou nabídku 4EU+ online kurzů, kterou pro letošní letní semestr vypsala Univerzita v Heidelbergu. V nabídce jsou kurzy v angličtině a němčině v oblasti práva, religionistiky, překladatelství, geografie, politické ekologie a dalších. Přihlašování je otevřené do 30. března 2024.

 • Mimo-projektové mobility 4EU+ pro studenty i zaměstnance

  4EU+ nabízí možnost mimo-projektových mobilit pro studenty i zaměstnance na univerzitách v síti 4EU+. Výzvy probíhají čtyřikrát ročně. Aktuální uzávěrka přihlášek je 15. 3. 2024.