Studium

Typy studia

Aktuality

 • Studenti žurnalistiky v soutěži Novinářská cena za rok 2021

  V 12. ročníku Novinářské ceny 2021 uspěli dva studenti z IKSŽ FSV UK Adéla Černá a Jan Louženský s článkem „Tady máte klíče, v sedm buďte doma.“ Otevřená věznice nechce, aby se lidé znovu vraceli za mříže, který napsali pro web Hlídací pes. V kategorii Solutions Journalism - žurnalistiku zaměřenou na řešení, se z více než 50 nominovaných dostali do nejužšího výběru top tří článků.

 • Druhé kolo žádostí o ubytování na Hlávkově koleji

  Kapacita žádostí o Hlávkovu kolej na akademický rok 2022/2023 nebyla pro české studenty UK vyčerpána. Proto bylo vyhlášeno druhé kolo. Místa na koleji jsou určena pro studenty doktorských studijních programů nebo pro mladé akademické či vědecké pracovníky. Žádosti mohou podávat i studenti magisterských a bakalářských studijních programů s výborným prospěchem.

 • Mezinárodní soutěž v popularizaci vědy FameLab

  FameLab je mezinárodní stand-upová soutěž v popularizaci vědy pro studenty a zaměstnance univerzity nebo výzkumného pracoviště. V předkole bude vybráno 10 soutěžících, kteří obdrží školení Masterclass. Hlásit se zasláním videa můžete do 17. července 2022.

 • Studijní nebo výzkumné pobyty v Mexiku

  Studenti bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů se mohou hlásit na 5 až 10 měsíční studijní a výzkumné pobyty v Mexiku. Pobyty budou zahájeny v rozmezí od 1. září do 6. prosince 2022.

 • Hodnocení výuky za letní semestr 2021/2022

  Prosíme studenty o vyplnění hodnocení výuky do 10. července 2022.

 • Přehled letního provozu fakulty

  Připravili jsme souhrn letního provozu na fakultě. Sledujte otevírací dobu budov, knihoven FSV UK a provozní hodiny studijního oddělení, pokladny a podatelny.