Studium

Typy studia

Aktuality

 • Kulatý stůl: Umělá inteligence v akademické práci

  Akademický senát FSV UK zve studující i vyučující k online kulatému stolu na téma: "Umělá inteligence v akademické práci. Výzvy, meze, hrozby". Setkání proběhne online v úterý 4. dubna 2023 od 16:00.

 • Seminář Aktuální výzvy bezpečného internetu a jak se jim bránit

  Univerzita Karlova ve spolupráci se společností Microsoft pořádá seminář Aktuální výzvy bezpečného internetu a jak se jim bránit. Seminář se uskuteční ve čtvrtek 30. března 2023 od 9:00 hodin a mohou se ho účastnit zaměstnanci i studenti.

 • Visegrádský fond nabízí grant na výzkum evropské integrace

  Výzkumný grantový program Mezinárodního visegrádského fondu nabízí podporu postgraduálním vědcům ze střední a východní Evropy při provádění archivního výzkumu souvisejícího s evropskou integrací v Historical Archives of Evropské unie v italské Florencii. Výzva k podávání žádostí na jaro 2023 je otevřena.

 • Nabídka stipendií na Tchajwanu

  Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář (Taipei Economic and Cultural Office) v Praze informuje o nabídce dvou typů stipendií ke studiu na Tchaj-wanu. V nabídce jsou stipendia pro pregraduální i postgraduální studium a stipendia na jazykové kurzy čínštiny.

 • Kariérní den na UK 2023

  Navštivte 22. března 2023 Kariérní den na UK v Kampusu Hybernská a vyberte si ze spousty aktivit, které vám mohou pomoci nastartovat vaši kariéru. Připraveny jsou přednášky a prezentace, testování, kariérní poradenství, trénink přijímacích pohovorů a mnoho dalšího!

 • Program prg.ai Minor pro nadšence do AI

  Iniciativa prg.ai spouští další ročník jedinečného meziuniverzitního programu prg.ai Minor, který poskytuje technicky zdatným studentům hlubší vhled do oboru umělé inteligence. Absolventi programu získají certifikát, který jim otevře dveře do světa AI.