Studium

Typy studia

Aktuality

 • Hranice pro přijetí/postup do druhého kola - Mgr. programy

  Hranice pro postup do druhého kola přijímacího řízení na navazující magisterský studijní program Strategická komunikace byla stanovena. Hranice pro přijetí/postup do druhého kola u ostatních magisterských studijních programů bude postupně zveřejněna v této aktualitě.

 • Webináře CEEPUS pro studenty a akademiky

  Národní kancelář CEEPUS z Domu zahraniční spolupráce pořádá volný cyklus webinářů CEEPUS pro začátečníky i pokročilé. 26. května se uskuteční webinář pro studenty a 27. května proběhne webinář pro akademické pracovníky či fakultní součásti.

 • Děkan FSV UK vyhlašuje 27. ročník Ceny Josefa Vavrouška

  Děkan Fakulty sociálních věd vyhlásil nový ročník soutěže o Cenu Josefa Vavrouška s podtitulem Lidské hodnoty a problémy rozvoje civilizace. Uzávěrka pro zasílání do letošního ročníku je stanovena na pátek 29. 7. 2022 do 12:00 hod.

 • Současný populismus v Evropě a klimatická změna na Prague Populism Conference

  Ve dnech 15.-17. května 2022 se uskuteční 7. ročník Prague Populism Conference, tentokrát na téma „Současný populismus v Evropě a klimatická změna“. Konferenci pořádá FSV UK ve spolupráci s Heinrich-Böll-Stiftung a Goethe-Institut ČR.

 • Přijímáme žádosti o ubytování na Hlávkově koleji

  60 míst na Hlávkově koleji je určeno pro studenty doktorských studijních programů nebo mladých akademických či vědeckých pracovníků, případně studentů magisterských a bakalářských studijních programů z Univerzity Karlovy. Žádost je možné zaslat do 4. května.

 • Vijay Nerva: Uznání, které získáte po studiu na IES, je neuvěřitelné

  Proč si pro studium vybral Prahu a IES FSV UK? Jak ho to připravilo na profesionální kariéru? A proč se zajímá o dobrovolnictví? Poslechněte si novou speciální epizodu podcastu De Facto s Vijayem Nervou, absolventem Institutu ekonomických studií, který v současnosti pracuje jako vedoucí inovací a akcelerace pro Evropu, Střední východ a Afriku ve společnosti Bobcat.