Život na fakultě

Život na fakultě

Studium na FSV UK zdaleka nespočívá jen v pravidelné docházce na přednášky a semináře! Studenti během semestru podnikají velké množství akcí, ať už jde o kulturu, politická témata, sportovní klání či společenské večery. 

Aktuality

 • V novém díle podcastu De Facto hovoříme se Zuzanou Lizcovou

  V dalším díle podcastu De Facto jsme si povídali se Zuzanou Lizcovou, novinářkou a vedoucí Katedry německých a rakouských studií IMS FSV UK. V tomto díle se dozvíte, jak se změnil vztah Němců a Rakušanů k obyvatelům ČR, jak se proměnila struktura obyvatel našich sousedů a také původ (ne)oblíbenosti Angely Merkelové. 

 • FSV UK zřizuje novou funkci studentského ombudsmana

  FSV UK zřizuje novou funkci studentských ombudsmanů. Studentský ombudsman bude napomáhat efektivnějšímu a rychlejšímu řešení problémů a konfliktních situací.

 • Stipendium Bariéry pro akademický rok 2021/22

  Rada Konta Bariéry otevřela možnost podání přihlášek do nového ročníku projektu Stipendium Bariéry pro akademický rok 2021/22. Fond Stipendium Bariéry je určen pro středoškoláky a vysokoškoláky z řad těžce zdravotně handicapovaných studentů. Uzávěrka příjmu přihlášek je 31. srpna 2021.

 • Synchronizace Microsoft Office 365 s CAS a systémová chyba

  V rámci sjednocení přihlašování uživatelů proběhne v termínu 19. až 23. července 2021 synchronizace hesel mezi univerzitním systémem CAS a aplikacemi Microsoft Office 365. Zároveň dojde k opravě chyby, kvůli které systém informoval uživatele o ztrátě licence. 

 • Další absolventkou v podcastu De Facto je Tereza Drahoňovská

  Jak na dobrý komiks? Jak vznikala autobiografická komiksová knížka Bez vlasů, která se stala nejlepší komiksovou knihou roku 2020? A co všechno zahrnuje interní komunikace? Daniela Tollingerová tentokrát vyzpovídala v podcastu De Facto Terezu Drahoňovskou, absolventku žurnalistiky a mediálních studií IKSŽ FSV UK.

 • Možnost ubytování na Hlávkově koleji - 2. kolo

  Kapacita žádostí o Hlávkovu kolej na akademický rok 2021/2022 nebyla pro české studenty Univerzity Karlovy vyčerpána. Proto bylo vyhlášeno druhé kolo. Potvrzené a podepsané žádosti českých studentů je možné zasílat na rektorát do 6. srpna 2021.