Život na fakultě

Život na fakultě

Studium na FSV UK zdaleka nespočívá jen v pravidelné docházce na přednášky a semináře! Studenti během semestru podnikají velké množství akcí, ať už jde o kulturu, politická témata, sportovní klání či společenské večery. 

Aktuality

 • Bruselský diktát na UK živě: Co nám EU dala a co vzala?

  Univerzita Karlova Vás srdečně zve na debatu, která se zaměří na hodnocení 20 let členství v EU a blížící se volby do Evropského parlamentu. Debata je určena primárně pro studující UK, ale i zaměstnaní jsou vítáni. Debata se koná 22. května 2024 ve Vlasteneckém sále Karolina.

 • Červnový zaměstnanecký večírek FSV UK

  Fakulta sociálních věd UK srdečně zve všechny zaměstnance s blízkými a rodinami na červnový fakultní večírek, který se uskuteční ve čtvrtek 6. 6. 2024 od 16:00 do 22:00 v areálu sportovního klubu Start na Střeleckém ostrově. Na akci se registrujte.

 • Speciální díl podcastu De Facto o Ceně Josefa Vavrouška

  Při příležitosti vyhlášení nového ročníku Ceny Josefa Vavrouška vychází speciální díl podcastu De Facto, v němž vystupují hned tři hosté. O Josefu Vavrouškovi hovoří prof. Martin Potůček z Institutu sociologických studií, který stál v roce 1996 u zrodu tohoto ocenění. Dále v podcastu mluví dva z loňských výherců a výherkyň - student Vít Vitvar z Přírodovědecké fakulty UK a studentka Právnické fakulty UK Markéta Gregorová.

 • Třídění bioodpadu na FSV UK

  Studenti a zaměstnanci FSV UK mají nově možnost třídit bioodpad. Do Areálu Jinonice mezi budovy B a C byl na podnět fakultní pracovní skupiny pro udržitelnost umístěn nový otočný dvoukomorový kompostér. Kompostér umožňuje zpracování bioodpadu na výživný kompost, který lze využít jako zdroj živin pro rostliny na fakultě a v jejím blízkém okolí.

 • Přednáška Germany in the Super-Election Year 2024

  Zveme vás na přednášku a diskuzi s Andreasem Künne, velvyslancem Spolkové republiky Německo v Praze. Přednáška Germany in the Super-Election Year 2024 se uskuteční 15. května od 12:30 v Areálu Jinonice, místnost C123.

 • Na letošním ročníku konference TEDx Charles University vystoupí studentka a absolvent FSV UK

  Druhá lékařská fakulta Univerzity Karlovy hostí letošní ročník konference TEDx Charles University, která nese podtitul „Na čem záleží?“. Akce se bude konat 18. května 2024 od 10 hodin v kampusu 2LF.