Život na fakultě

Život na fakultě

Studium na FSV UK zdaleka nespočívá jen v pravidelné docházce na přednášky a semináře! Studenti během semestru podnikají velké množství akcí, ať už jde o kulturu, politická témata, sportovní klání či společenské večery. 

Aktuality

 • Noci vědců v Praze 2022 se účastní i FSV UK

  30. září od 17:00 se v Praze uskuteční Noc vědců 2022. Noc vědců je celoevropská vědecko-popularizační akce, která zapojuje všechny zájemce do inspirujícího prostředí vědy. celoevropská vědecko-popularizační akce, která zapojuje všechny zájemce do inspirujícího prostředí vědy. Tématem letošního ročníku je Všemi SMYSLY. FSV UK letos v rámci festivalu představí dvě přednášky.

 • Erasmus Days na Hollaru 2022

  Přijďte s námi ve čtvrtek 13. října oslavit Erasmus na Hollar! Kromě přednášek o udržitelné mobilitě, autorského čtení, debaty se studenty či kreativního workshopu bude součástí programu také charitativní knižní bazar a swap pokojovek a vybavení do domácnosti.

 • Výstava Filipa Lába Black Light

  Srdečně vás zveme na zahájení výstavy Filipa Lába s názvem Black Light, které proběhne 3. října od 17 hodin v Galerii SČUG Hollar.

 • Stipendia na studijní výjezdy do Německa a Rakouska

  Láká vás studium v německy mluvících zemích? Využijte možnost přihlásit se na programy CEEPUS, DAAD a AKTION s výjezdem v LS 2022/23 nebo v příštím akademickém roce. V průběhu října proběhnou k těmto programům webináře, kde se dozvíte bližší informace.

 • Buď buddíkem a pomáhej zahraničním studentům

  Chceš se zlepšit v cizím jazyce? Potkat zahraniční studenty a rozšířit si obzory? Jako Buddy máš jedinečnou příležitost potkat studenty z celého světa a zlepšit své jazykové dovednosti. Sám si vybereš, komu chceš být pomocníkem, průvodcem a přítelem.

 • Podzimní kolo Fondu mobility UK na rok 2022/23 otevřeno

  Podzimní kolo Fondu mobility UK bude otevřeno od 19. září do 19. října 2022. Finanční podporu z fondu lze poskytnout na budoucí mobilitu jak studentovi, akademickému pracovníkovi, tak hostujícímu akademickému pracovníkovi. Přihlaste se prostřednictvím online přihlášky rektorátu.