Život na fakultě

Život na fakultě

Studium na FSV UK zdaleka nespočívá jen v pravidelné docházce na přednášky a semináře! Studenti během semestru podnikají velké množství akcí, ať už jde o kulturu, politická témata, sportovní klání či společenské večery. 

Aktuality

 • Q&A s děkanem Tomášem Karáskem

  Zveme všechny studenty a studentky ve čtvrtek 9. února 2023 od 17:00 na online setkání s panem děkanem Tomášem Karáskem. V průběhu setkání na ZOOMu bude pan děkan odpovídat na otázky týkající se budoucího stěhování do kampusu Jinonice, plánů fakulty pro rok 2023 a dalších záležitostí, které vás nyní trápí.

 • Česko a Ukrajina: od podpory ke strategii

  U příležitosti výročí ruské agrese pořádá Fakulta sociálních věd konferenci, na níž budou o diskutovat akademici působící v Expertní skupině pro Ukrajinu s externími odborníky. S projevem vystoupí i ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. Konference proběhne 21. 2. 2023 od 14:00 v Modré posluchárně (Celetná 20, Praha 1).

 • Karol Lovaš: Při rozhovorech se snažím neptat se hostů na věci, na které už odpovídali stokrát

  Jaké byly jeho začátky s rozhlasovou novinařinou? Jakým způsobem pracuje se svými studenty - začínajícími žurnalisty? A jak se do jeho práce promítá to, že je zároveň knězem? Hostem podcastu De Facto byl Karol Lovaš z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky na FSV UK.

 • Nový kurz komunikačních dovedností

  V letním semestru se můžete zapsat do nového dvoudenního kurzu Efektivní komunikace. Osvojíte si jednoduché techniky, které posilují sebejistotu a pomáhají obhájit vlastní názor, asertivní přístup, zvládání konfliktních situací a nepříjemných rozhovorů a porozumíte sobě samému i reakcím okolí.

 • Dodatečné výběrové řízení na výjezdy v zimním semestru 2023/2024

  Chcete strávit semestr například v Austrálii, Číně nebo Hong Kongu? Speciální výzva k studijním pobytům v zimním semestru 2023/2024 prostřednictvím mezifakultních dohod je otevřena. Přihlášky je možné podávat do 5. února 2023.

 • Žádosti o studentské peníze na LS 2023

  Akademický senát FSV UK vyhlašuje termín pro podávání žádostí o studentské peníze na letní semestr 2023. Deadline žádostí je 17. února 2023 ve 23:59. Samotné prezentování se uskuteční v pondělí 20. února v 17:00 v místnosti H013 v budově Hollar.