Život na fakultě

Život na fakultě

Studium na FSV UK zdaleka nespočívá jen v pravidelné docházce na přednášky a semináře! Studenti během semestru podnikají velké množství akcí, ať už jde o kulturu, politická témata, sportovní klání či společenské večery. 

Aktuality

 • Mezinárodní konference Future Port Youth v Kampusu Hybernská

  Inovační laboratoř Univerzity Karlovy Vás zve na mezinároní konferenci Future Port Youth, kterou budete moci sledovat 11. listopadu v Kampusu Hybernská. Cílem akce je inspirovat mladé lidi k pozitivní vizi budoucnosti a podnítit jejich zájem o inovativní nástroje a koncepty tak, aby mohli budovat lepší svět pro všechny. Na akci je potřeba se registrovat.

 • Najdi svůj pracovní směr s FSV UK

  Studujete na FSV UK nebo si k nám plánujete podat přihlášku? Ptáte se, co dělají naši absolventi a jakou práci můžete mít se společensko-vědním zaměřením vy sami? Nebo váháte, jestli mít při studiu stáž/brigádu/práci a bojíte se, co to právně obnáší? Dorazte 4. listopadu na Hollar!

 • Nezmeškejte říjnové a listopadové uzávěrky mobilit

  Plánujete studijní výjezd? Zorientujte se v říjnových a listopadových uzávěrkách na jednotlivé druhy mobilit, abyste stihli podat svou přihlášku. Nabídka se týká výjezdů do Rakouska, Německa, Ruska, Švýcarska a programů Point, Ceepus a nabídky mezifakultních a meziuniverzitních dohod.

 • Týden Akademie věd ČR na FSV UK

  Fakulta sociálních věd pořádá v rámci Týdne Akademie věd ČR čtyři přednášky pro veřejnost. Vědecký festival se uskuteční 1. - 7. 10. 2021.

 • Blíží se volby do Akademického senátu Univerzity Karlovy

  24. a 25. listopadu 2021 proběhnou volby zástupců do Akademického senátu Univerzity Karlovy. Za FSV UK volí studenti dva zástupce a dva zástupce vyberou akademičtí pracovníci. Návrhy kandidátů a kandidátek lze podávat do 15. listopadu 2021.

 • Profesorka Králíčková zvolena kandidátkou na rektorku Univerzity Karlovy

  Akademický senát UK na svém dnešním zasedání zvolil v prvním kole volby profesorku Milenu Králíčkovou kandidátkou na funkci rektorky Univerzity Karlovy. Návrh na jmenování rektorkou bude prostřednictvím ministra školství předložen prezidentu republiky. K 1. únoru 2022 se nová rektorka UK ujme svého úřadu.