Ostatní možnosti

Ostatní možnosti

Pokud chcete absolvovat studijní pobyt na zahraničních univerzitách nebo jiných vzdělávacích institucích mimo tradiční mobilitní programy Univerzity Karlovy, můžete využít řady dalších programů jejichž aktuální nabídku najdete na těchto stránkách.

Jedná se o pobyty organizované zahraničními univerzitami a vědeckými institucemi, vzdělávacími nadacemi, institucemi navázanými na velvyslanectví dané země, neziskovými vládními organizacemi atd. Tyto nabídky jsou buď částečně nebo zcela financovány pořádající zahraniční institucí, případně si je hradí zájemci sami.

částečné stipendium - State University of New York

 Možnost částečného stipendia na studijní pobyt  a State University of New York na tři týdny v roce 2023

Uzávěrka přihlášek 22. května 2022

V případě zájmu se můžete registrovat zde.  

Intezivní kurz portugalštiny na PUCPR

offer

More information here 

Letní škola v Lublani

Academia Aestiva Internationalis se uskuteční od 27. 6. do 3. 7. 2022 na Fakultě sociálních věd Univerzity v Lublani. Zaměřovat se bude na aktuální témata spojená s krizí demokratických hodnot, řešit bude také témata governance, lidská práva a právní stát.

Termín pro podávání přihlášek je 20. 5. 2022.

You can find more information here.

Jedinečná příležitost studijního pobytu na University of North Carolina Kenan - Flagler, USA

Institut ekonomických studií FSV UK vyhlašuje výběrové řízení na studijní pobyt na University of North Carolina at Chapel Hill, Kenan-Flagler Business School v letním semestru 2022/23. 

UNC Kenan-Flagler se pravidelně řadí mezi nejlepší Business univerzity na světě. 

Studijní pobyt je vhodný pro studenty navazujícího magisterského programu, hlásit se mohou také studenti posledního ročníku bakalářského studia.

Více informací je možné získat zde a také během ZOOM meetingu, kterého se zúčastní profesor Wayne Landsman za partnerskou univerzitu. ZOOM se bude konat 10. května, od 17 hod.

Uzávěrka přihlášek bude k 20. květnu 2022. Přihlášky je nutné zaslat paní Lence Šťastné na lenka.stastna@fsv.cuni.cz. 

Hamburg International School -letní škola online

Universität Hamburg nabízí Letní školu - Hamburg International School - Language Diversity, Education and Social Participation11 July – 5 August 2022 (up to 8  credits), online.

Cena této LŠ – online je 150 EURV rámci našeho partnerství studenti z UK získají slevu 20 %. 

LŠ je určena studentům vyšších ročníků magisterského studia a doktorandům, kteří studují příbuzné obory a mají zájem o téma „language diversity“.

Bližší informace o této letní škole a podmínkách přijetí naleznete zde a přihlášku zde.  

HKBU VIRTUAL SUMMER PROGRAMME

HKBU Virtual Summer Programme 2. - 30. července

Zažij pulzující Hong Kong LIVE
Kurzy napříč různými disciplínami, např. Tai Chi 
Interaktivní události

Více informací zde

Pokud Vás nabídka zaujala, napište email na studyabroad@fsv.cuni.cz, čím dříve, tím lépe, místa se plní celkem rychle. 

20. ročník Visegradské letní školy

Dovolujeme si oznámit, že byl zahájen příjem žádostí na 20. ročník letní školy s názvem Visegrad Summer School v polském Krakově.

Letošní ročník se uskuteční v termínu 4. - 14. 7. 2022.

Detailní informace najdete zde.  

Stipendia pro asistenty na školách v Bavorsku (SRN)

Bavorské státní ministerstvo vzdělávání a kultu vypisuje výběrové řízení na stipendia pro asistenty výuky českého jazyka na školách v Bavorsku. Přihlásit se mohou studenti třetích a vyšších ročníků vysokých škol s němčinou jako studijním oborem, věková hranice je max. 29 let. Dobrá znalost německého jazyka je nutná. Pobyty trvají od 13. září 2022 do 28. června 2023. Bližší informace naleznete zde.

Podklady je třeba zaslat emailem do 31. května na adresu maximilian.weig@stmuk.bayern.de

Stáže na velvyslanectví ČR ve Stockholmu

Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu vyhlašuje výběrové řízení na stáž pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol. Stáž je vhodná pro studenty oborů mezinárodních vztahů, politologie, ekonomie, evropských studií a skandinávských studií, ale není na tyto obory limitována.

Pracovní náplní stážisty je zejména podpora při realizaci projektů, spolupráce při zpracování analytických zpráv a průzkumů, účasti na vybraných jednáních, brífinzích a konferencích, spolupráce při správě sociálních médií a administrativní podpora velvyslanectví. Finální pracovní náplň je uzpůsobena zájmům a schopnostem stážisty.

Minimální doba pobytu je 6 měsíců, delší pobyt je vítán. Delší pobyt je vítán zejména v druhé polovině roku 2022, tj. během předsednictví české republiky v Radě Evropské unie. V případě delšího pobytu je možnost zajištění ubytování. Stáž je možno absolvovat v rámci programu Erasmus+.

Předpoklady úspěšného žadatele
- státní občanství ČR
- trestní bezúhonnost
- výborná znalost českého a anglického jazyka, znalost švédštiny je výhodou
- výborná znalost práce ne PC
- zájemce je studentem na VŠ v bakalářském, magisterském nebo na magisterské studium navazujícím doktorském studijním programu

nebo

-  absolventem bakalářského nebo magisterského studia nejpozději do jednoho roku po jeho ukončení.

Více informací naleznete zde.

Doctoral Research Fellowship at the University of Alberta

Bližší informace o stipendijní nabídce určené českým studentům doktorských studijních programů humanitních oborů jsou k nalezení  zde: https://www.ualberta.ca/wirth-institute/fellowship-awards/doctoral-research-fellowships/czech-republic.html.

DEADLINE EXTENDED TO MAY 10, 2022

Kontakt

Koordinátorka mobilit Marie Stanovská, e-mail: studyabroad@fsv.cuni.cz

Archiv starších nabídek

Starší nabídky najdete zde.