Absolventi žurnalistiky vystavují své bakalářské práce, oko perspektivy se zaměřuje na mentální zdraví, LGBT+ komunitu nebo válku na Ukrajině

Praha, 31. 10. 2022 - Absolventi a absolventky bakalářské žurnalistiky na FSV UK budou vystavovat své závěrečné práce v Kampusu Hybernská. Výstava oko perspektivy má podobu fotografií, podcastů či reportáží. Studenti ve svých pracích reflektují témata, která aktuálně rezonují v české společnosti.

Na výstavě oko perspektivy se setkává 29 absolventů. Protínají se zde práce z oblasti audiovizuální tvorby, fotožurnalismu, psané žurnalistiky a rozhlasu, které mají podobu reportáží, podcastů, autorských dokumentů, rozhovorů a dalších novinářských žánrů.

Absolventi se ve svých pracích zaměřují například na mentální zdraví, komunitu LGBT+, fenomén amatérského a vrcholového sportu, kulturu uprostřed pandemie nebo environmentální témata. Samostatnou kapitolou je současný stav a budoucnost žurnalistiky, dezinformace a dopady falešných zpráv. Do prací se promítlo i aktuální dění, například válka na Ukrajině.

„Většina témat pro bakalářské práce se volila těsně před pandemií nebo v době jejího vrcholu. Studenti tak kromě jisté izolace od svých spolužáků i vyučujících čelili ještě problému, jak dostát svých závazků v naprosto mimořádných podmínkách. Nezřídka například v situacích, kdy byl přístup k respondentům nebo veřejné akce omezené. I navzdory těmto komplikacím ovšem dokázali obstát, částečně zřejmě i díky tomu, že jsou generací, která v elektronické prostředí vyrostla,“ říká Sandra Lábová, kurátorka výstavy a vyučující na FSV UK.

Vernisáž proběhne 3. listopadu od 18:00 v prostorech Kampusu Hybernská, ve sklepě E. Práce pak bude možné zhlédnout až do 24. listopadu, od pondělí do pátku v čase 10:00-17:00. Vstup na výstavu je zdarma.

Kurátorský tým: František Géla a Sandra Lábová

Vystavující: Eliška Balcárková, Jiří Blatný, Jana Bočková, Johan Čáp, Veronika Dlesková, Karolína Fialová, Marek Jakšič, Josef Kaňka, Tereza Koudelová, Bára Košťálová, Jana Kramlová, Eliška Krátká, Aneta Lakomá, Anna Matějčková, Anna Mikolandová, Kateřina Motyčková, Barbora Navrátilová, Linh Nhi Vu, Barbora Novotná, Tomáš Pacovský, Vojtěch Podjukl, Natálie Pančochářová, Tereza Patočková, Lucie Riedlová, Miroslava Sloupová, Sandra Sýkorová, Michaela Šedinová, Anna Štokrová a Nora Třísková.

Kontakt:

Mgr. Kristýna Pružinová, tisková mluvčí