Institut ekonomických studií

Institut ekonomických studií (IES)

Institut ekonomických studií (IES) je výběrové vědecko-pedagogické pracoviště, kde je vyučována ekonomická teorie a její aplikace v různých oblastech. IES nabízí špičkovou výuku ekonomie v České republice založenou na matematické přípravě, moderní ekonomické teorii a jejich aplikaci v oblasti financí, bankovnictví, měnové politiky, ekonomické regulace a veřejných financí. V žebříčku Hospodářských novin, zahrnujícím uplatnění absolventů, názory expertů na školu a hodnocení jejího výzkumu, se IES FSV UK v roce 2016 umístil již popáté v řadě na 1. místě mezi ekonomickými školami v ČR.

Adresa: Opletalova 26, 110 00 Praha 1

E-mail: ies@fsv.cuni.cz

Webové stránky institutu: ies.fsv.cuni.cz

Lidé

Ředitel:  doc. PhDr. Adam Geršl, Ph.D.

Studijní oddělení

Studentské organizace: E-klub

Studijní obory

Podrobné informace o oborech a studijní plány naleznete na karolinka.fsv.cuni.cz

Absolventi

Absolventi Institutu ekonomických studií směřují na pozice analytiků do významných konzultačních, bankovních a finančních společností, mj. McKinsey, Deloitte, ProceWaterhouseCoopers, Citibank, Erste atd., do centrálních bank, do mezinárodních institucí nebo studují dále na předních světových univerzitách, např. na London School of Economics, Oxford, Cambridge, Chicago, Yale, Cornell nebo Johns Hopkins.