Asistent / asistentka se zaměřením na evropskou integraci a současnou západní Evropu na Katedře evropských studií

Děkan Fakulty sociálních Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na pozici asistenta / asistentky se zaměřením na evropskou integraci a současnou západní Evropu na Katedře evropských studií Institutu mezinárodních studií (dále jen IMS).

Náplň práce:

  • vedení přednášek a seminářů
  • vlastní vědecko-výzkumná činnost
  • zapojení do vědecké práce IMS včetně účasti ve výzkumném centru
  • působení ve zkušebních komisích
  • vedení studentů a posuzování studentských prací

Požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání v některém z oborů: moderní a soudobé dějiny, teritoriální studia, politologie, mezinárodní vztahy, právo, ekonomie, antropologie, kulturologie, sociologie
  • dosažený titul Ph.D. nebo Mgr. (ve finální fázi doktorského studia s dokončením do tří let)
  • zkušenosti s projektovou a grantovou činností
  • výborná znalost anglického jazyka a dalšího jazyka prostoru západní Evropy v mluvené i psané formě
  • znalost českého jazyka výhodou

Nabízíme:

  • pracovní úvazek ve výši 0,5 - 1,0
  • předpokládaný nástup na dobu určitou od 1. 10. 2024 do 31. 8. 2027
  • mzda cca 17.000 Kč (poloviční úvazek) hrubého / měsíc
  • mzda cca 34.000 Kč (plný úvazek) hrubého / měsíc
  • systém výkonových odměn za publikační činnost a možnost zapojení do dalších projektů
  • možnost podávat národní i mezinárodní projekty s finančním ohodnocením nad rámec základní mzdy
  • širokou škálu zaměstnaneckých benefitů (stravenky nebo stravenkový paušál vyšší hodnoty, příspěvek na školku, příspěvek na roční kupón pražské MHD, příspěvek na penzijní a / nebo životní připojištění, příspěvek na benefitní karu Multisport a další. Benefity se řídí platnými vnitřními předpisy fakulty.)

Písemná přihláška musí obsahovat:

  • akademický životopis
  • přehled publikační činnosti
  • ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání (netýká se těch, kteří již byli nebo jsou aktuálně zaměstnáni na Fakultě sociálních věd UK a jejich vzdělání bylo v minulosti ověřeno personálním oddělením)
  • přehled stávající výukové činnosti
  • motivační dopis

Fakulta sociálních věd UK dbá na to, aby práce u ní umožnila všem svým zaměstnancům a zaměstnankyním sladit pracovní a rodinný život. Podporuje diverzitu a rovné příležitosti na pracovišti v souladu s Plánem rovných příležitostí Univerzity Karlovy. Dále zaručuje kromě rovného odměňování, také flexibilní pracovní dobu.

Zájemci mohou své přihlášky posílat do 15. 8. 2024 na e-mailovou adresu: kariera@fsv.cuni.cz s označením „Asistent / asistentka pro KES“.

Reakcí na tento inzerát na obsazení pozice dáváte souhlas k tomu, aby Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova, se sídlem Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, PSČ 110 01, zpracovávala Vaše osobní údaje pro účely zprostředkování práce. Zpracování osobních údajů se řídí Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a zákonem č. 110/2019 Sb. o zpracování osobních údajů.