Kariérní nabídky

Kariérní tipy a kontakty na poradce

Tipy, návody a nápady

Pinterest

 

Poradci

Kariérní poradce UK

Kariérní poradce IES FSV UK

Podpořeno projektem Zvýšení kvality vzdělávání na UK a jeho relevance pro potřeby trhu práce. Reg. číslo: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002362

OPVVV

Studentská porota MFDF Ji.hlava 2019

Usedněte ve studentské porotě na nadcházejícím 23. ročníku MFDF Ji.hlava. Jako porotce obdržíte zdarma akreditaci typu "porota“ a k tomu navíc účastnickou akreditaci, kterou můžete darovat někomu ze svých přátel či blízkých, dále zdarma festivalový katalog pro lepší orientaci v programu a roční členství v CDF.

Povinná bude pro vás účast na projekci všech snímků sekce PRVNÍ SVĚTLA a na rokováních poroty.

Více informací

V případě zájmu zašlete přihlášku do 27. září 2019

Pracovní pozice na Ministerstvu financí

Ministerstvo financí nabízí práci v oddělení Informační podpora a knihovna. Jedná se o plný úvazek na dobu neurčitou, nástup možný již od září a práce je vhodná i pro čerstvé absolventy bakalářského studia v oboru publicistika.

Náplň práce tvoří především dokumentace zahraničních odborných článků, dále monitoringy tisku, rešerše, psaní přehledových článků do dokumentačního bulletinu MF, studijně-rozborová činnost, kratší pracovní překlady a výpomoc se správou informačních zdrojů. Výhodou je znalost v oblasti ekonomie.

Více informací o pozici

V případě zájmu odešlete přihlášku do 26. září 2019 na podatelna@mfcr.cz.

Stáž v INEX-SDA

Nezisková organizace INEX-SDA nabízí studentům možnost stáže. Jedná se o výběrové řízení do oddělení vzdělání a PR. Stážisté budou mít možnost poznat zákulisí chodu neziskové organizace a zlepší si své měkké dovednosti. 

Více informací o pozicích naleznete zde

Pokud byste rádi zkusili některou z nabízených pozic, zašlete svou přihlášku na do 22. září 2019

Nabídka stáže

Institutu pro politiku a společnost nabízí studentům možnost stáží:

 • v rámci projektu "Digitální Česko"
 • v rámci programu Erasmus+ pro slovenské studenty

Více informací

V případě zájmu o nějakou z nabízených stáží zašlete svůj životopis a motivační dopis na office@politicsandsociety.cz

Specialista na kybernetická cvičení

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnosti (NÚKIB) vypisuje výběrové řízení na pozici Specialista na kybernetická cvičení na Odboru kybernetických bezpečnostních politik. Náplní práce bude například účast na osvětových aktivitách v oblasti kybernetické bezpečnosti či tvorba scénářů technických a netechnických cvičení. 

Místo výkonu práce je Brno. 

Inzerát

Forum 2000: výpomoc při konferenci

Nadace Forum 2000 hledá výpomoc při výroční konferenci s názvem Recovering the promise of 1989, která bude probíhat v Praze v termínu od 13. do 15. října 2019

Více informací o dobrovolnictví naleznete v příloze

V případě zájmu o zapojení se do organizačního týmu zašlete svůj životopis a motivační dopis na norbert.cerveny@forum2000.cz

Nabídka práce na ÚMČ Prahy 10

ÚMČ Praha 10 vypisuje výběrové řízení na pozice: 

Pomáhejte dětem se zrakovým postižením

Organizace Okamžik hledá nové pomocníky dětem se zrakovým postižením. Jedná se o pravidelné doprovody během školního roku do/ze školy a na zájmové kroužky a o spolupráci s dětmi při nejrůznějších činnostech vyžadujících pomoc vidícího člověka (hry, školní příprava, procházka, nákup, návštěva knihovny, koncertu atd.).

Organizace nabízí: odměnu 120 Kč/hod, DPP v rozsahu cca 2 - 8 hodin týdně (dle časových možností), kurz s osvědčením, pravidelné supervize, profesionální vedení a podporu

Požaduje: věk nad 18 let, studium na VOŠ či VŠ, motivaci pro práci s nevidomými, přiměřenou časovou flexibilitu, čistý výpis z trestního rejstříku

Zájemci musí absolvovat kurz zaměřený na teoretické základy a nácvik praktických dovedností při práci s dětmi se zrakovým postižením. Kurz je zdarma a začíná 21. září 2019.

Kontaktujte organizaci Okamžik a pošlete stručný životopis: Ing. Šárka Vojtíšková (s.vojtiskova@okamzik.cz), tel.: 773 069 630.

Neplacená stáž na MŠMT

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Odbor podpory vysokých škol a výzkumu, nabízí neplacenou odbornou stáž pro studenty magisterských ročníků.  

Jedná se konkrétně o pozici na oddělení, které má ve své kompetenci stanovování způsobů hodnocení výzkumných organizací, zpracování postupů a pravidel hodnocení; zajištění hodnotících procesů, zpracování podkladů a výstupů z hodnocení; poskytování informací hodnocených výzkumným organizacím, správním úřadům, veřejnosti.

V případě zájmu o tuto stáž se obraťte na iveta.ptacnikova@msmt.cz

ESN CU Prague - dobrovolnictví

Staňte se součástí programu ESN CU Prague, které je jednou z pražských sekcí Erasmus Student Network. Jako dobrovolníci poznáte nové lidi, můžete si vylepšovat jazyky, zapojit se do přípravy akcí pro mezinárodní studenty. 

Přihlásit se můžete zde

Výběrové řízení na MZV ČR

Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) ČR vypisuje výběrové řízení na pozici nových diplomatů. Úspěšní kandidáti získají možnost projít vzdělávacím programem na Diplomatické akademii a na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí.

Více informací k výběrovému řízení naleznete zde

V případě zájmu je nutné zaslat přihlášku a veškeré potřebné dokumenty do 30. září 2019

BNP Paribas - CEE M&A Internship

Obchodní banka BNP Paribas nabízí práci na plný úvazek (6-12 měsíců) pro podporu CEE M&A team v rámci BNP Paribas v Praze. Pozice je vhodná pro zájemce o investiční bankovnictví, ideálně absolventy. 

Inzerát  

V případě zájmu zašlete životopis v anglickém jazyce na ilona.kohoutova@bnpparibas.com.

Stáž v Akademii ČT24

Zpravodajství České televize otevírá podzimní cyklus stáží v Akademii Zpravodajství. Jedná se o dvouměsíční stáž, během níž jsou pro studenty připraveny přednášky, workshopy a během nichž se učí základům televizní žurnalistické práce.Druhá polovina stáže je placená. Začátek je naplánován na 30. září 2019

Informační leták

V případě zájmu je nutné podat přihlášku do 18. září 2019

Nabídka brigády

Společnost Tipli.cz nabízí studentům možnost brigády v copywritingu na DPP či ŽL. Jedná se o práci z domova s odměnou 100 Kč za hodinu, cca 400-500 Kč týdně. 

Další informace 

V případě zájmu se obraťte na stankova@tipli.cz.

Práce v ČNB

Česká národní banka (ČNB) vypisuje výběrová řízení na pozice: 

 • Datový analytik v oblasti statistik mikrodat - inzerát
 • Expert v oblasti sestavování statistik nebankovních finančních
  institucí
  - inzerát

Pokud máte o pozici experta zájem, zašlete svůj strukturovaný životopis s průvodním dopisem nejpozději do 25. srpna 2019. V případě pozice datového analytika je termín pro zaslání stanoven na 15. září 2019

Stážisté pro Mezinárodní festival dokumentárních filmů

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava aktuálně hledá do organizačního týmu posily/stážisty. V nabídce je hned několik pozic. Jedná se o pomoc nejen při přípravách před akcí, ale i při samotném průběhu festivalu. Nástup je plánován od září. Stáž je neplacená, festival ale dobrovolníkům hradí cestu, ubytování v Jihlavě a základní stravu v průběhu festivalového týdne.

Filmový festival se pak koná od 24. do 29. října 2019.

Nabídka pozic

V případě zájmu zašlete své přihlášky společně s průvodním dopisem na volnepozice@ji-hlava.cz.

(Junior) Manager Network Planning Czech Republic & Slovakia

Společnost Flixbus nabízí práci na pozici (Junior) manager network planning Czech Republic & Slovakia. Jedná se o pozici v Berlíně. 

Více informací naleznete zde

V případě zájmu vyplňte formulář, který najdete pod nabídkou pozice. 

Sales Representative

La Boheme DMC & Incoming Tour Operator nabízí práci na pozici Sales representative. Náplní práce bude například komunikace se zákazníkem a vytvoření konkrétní nabídky, fakturace či samostatné zabezpečení průběhu realizace akcí. Nutná znalost anglického jazyka.

Inzerát

V případě zájmu zašlete svůj životopis na sales@la-boheme.cz.

Stáž na tiskovém odboru MZV ČR

Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) ČR nabízí studentům a čerstvým absolventům stáž v tiskovém odboru. Pravděpodobná délka stáže je říjen - leden 2019. Jedná se o neplacenou stáž. 

Více informací o nabídce 

V případě zájmu vyplňte a zašlete žádost spolu s životopisem a motivačním dopisem nejpozději do 20. srpna 2019

Accounting Trainee

Společnost DANONE nabízí spolupráci na pozici accounting trainee na finančním oddělení v Praze. Jedná se o podporu obchodních zájmů v České republice a na Slovensku. 

Více informací naleznete zde

 

Nabídka práce - copywriter

Charitativní organizace motorkářů MDA RIDE v ČR hledá do svého týmu nového člena na pozici copywritera. 

Práce copywritera je nárazová a je tvořena na základě předložených zkrácených příběhů, fotografií a témat účastníků akcí. Náplní práce je tvorba zajímavého a poutavého obsahu na sociálních sítích včetně webových stránek z vyjížděk motorkářů na výlety za sponzory nebo nemocnými dětmi .

Pokud máte o tuto nabídku zájem, obraťte se na ne2d@seznam.cz.

 

Specialista podpory vědy a výzkumu

Národní zemědělské muzeum vyhlašuje výběrové řízení na pozici Specialista podpory vědy a výzkumu vhodnou pro studenty/studentky v doktorském stupni studia.

Termín pro zasílání životopisů je nejpozději do 15. srpna 2019

Podrobné informace o pozici

Tiskový mluvčí

Spolek OBRAZ - Obránci zvířat hledají do svého týmu nového člena na pozici tiskového mluvčího. Náplní práce bude vystupování za OBRAZ v médiích a účast ve veřejných debatách na téma ochrany zvířat. 

Požadavky

 • ochota se postavit před kameru 
 • ochota na sobě pracovat 
 • nadšení pro věc
 • přiměřená časová flexibilita

Více informací naleznete zde

V případě zájmu zašlete veškeré potřebné přílohy na jana.mencikova@obrancizvirat.cz.

Economia Talent program

Vydavatelství Economia, a. s. nabízí studentům prostřednictvím Economia Talent program možnost stáže na různých pozicích. 

Více informací o nabízených pozicích 

Pokud máte zájem o praxi například v Aktuálně.cz, sportovním týmu nebo třeba v týdeníku Ekonom, přiložte svůj životopis společně s motivačním dopisem k přihlašovacímu formuláři