Kariérní nabídky

Kariérní tipy a kontakty na poradce

Tipy, návody a nápady

Pinterest

 

Poradci

Kariérní poradce UK

Kariérní poradce IES FSV UK

Podpořeno projektem Zvýšení kvality vzdělávání na UK a jeho relevance pro potřeby trhu práce. Reg. číslo: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002362

OPVVV

Stáž v Economii

Mediální dům Economia nabízí studentům stáž na několika pozicích v Hospodářských novinách, webu Aktuálně.cz nebo iHned.cz. Jednotlivé stáže budou probíhat od 2. ledna do 31. března 2020. Jedná se o placenou stáž na DPP. 

Detaily pozic

V případě zájmu pošlete formulář spolu s životopisem, motivačním dopisem a ukázkou své práce. 

HITHIT - Lovec projektů

Crowdfundingový portál Hithit hledá do svého týmu nového kolegu na pozici Lovec projektů. Náplní práce bude vyhledávat kreativní lidi, oslovovat je a nabízet jim crowdfunding. Předpokládá se i součinnost při vytváření a takových projektů. 

Více informací

V případě zájmu zašlete životopis na tereza.jakesova@hithit.cz

Analytik ekonomiky ČNB

Česká národní banka (ČNB) hledá nového kolegu na pozici analytik ekonomiky v odboru makroekonomických prognóz sekce měnové v ústředí ČNB Praha. Náplní práce bude například účast na tvorbě makroekonomických prognóz ČNB, formulování analytických a predikčních závěrů atd. 

Jedná se o práci na plný úvazek. 

Inzerát 

V případě zájmu zašlete životopis a motivační dopis do 30. listopadu 2019

Specialista zpracování dat

Výzkumná agentura Nielsen Admosphere hledá nového kolegu na pozici Specialista zpracování dat. Náplní práce bude zejména statistické zpracování dat a jejich analýza. 

Jedná se o práci na DPP.

Další informace

V případě zájmu zašlete svůj životopis na jobs@admosphere.cz

Nabídka stáže

FoRS - České fórum pro rozvojovou spolupráci nabízí studentům možnost stáže. Předpokládané trvání stáže je 6 měsíců. Docházková doba je od listopadu 2019 dva dny v týdnu. 

Více informací 

Sdružení pěstounských rodin - dobrovolnictví

Sdružení pěstounských rodin z. s. hledá dobrovolníky, kteří by v organizaci pomáhali s doučováním v pěstounských rodinách v Praze a okolí. Jedná se o dlouhodobou spolupráci. 

Informační leták ke stažení

 

Social media specialist

Agentura World Of Online hledá nové kolegy na pozici Social media specialist. Náplní práce bude tvorba obsahu na sociálních sítích, komunikace s klienty, spolupráce na grafických návrzích příspěvků atd. 

Jedná se o práci na plný úvazek. 

Podrobnější informace 

Pokud máte o pozici zájem, zašlete společně s životopisem i pár řádků o sobě na info@worldofonline.cz

Nabídka práce na poloviční úvazek

Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR hledá do mediálního a komunikačního týmu posilu na pozici experta/expertky

Náplní práce bude například organizace akcí, koordinace komunikace s odbornou veřejností a médii nebo psaní tiskových zpráv. 

Podrobnější informace

Pokud máte zájem, zašlete životopis a motivační dopis na krchova@migracnikonsorcium.cz do 18. října 2019

 

Nabídka práce v neziskové organizaci

Nezisková organizace Schola Empirica, z.s. hledá nové kolegy na pozice manažer projektu a manažer projektu - junior. Součástí práce bude realizace českých a zahraniční projektů v oblasti vzdělávání a sociální práce. Pozice je vhodná pro osoby s vysokoškolským titulem. 

Nástup je možný od 1. listopadu 2019. 

Inzerát

V případě zájmu zašlete životopis na  mailto:info@scholaempirica.org.

Člověk v tísni - dobrovolnictví

Organizace Člověk v tísni o.p.s. nabízí dětem ohroženým sociálním vyloučením a jejich rodinám využití programu Podpory vzdělávání. V rámci tohoto programu organizace hledá dobrovolníky.

Náplní práce bude doučování v domácnostech klientů. Dobrovolníci docházejí většinou jednou týdně na dvě hodiny doučovat děti ze základních škol.

Leták

Dobrovolnický program OSN

Organizace spojených národů (OSN) vyzývá k přihlášení do dobrovolnického programu. Zájemce, který se chce stát dobrovolníkem OSN, musí mít ukončené střední nebo VŠ vzdělání a nejméně dva až pět let profesní praxe, dobrou znalost některého ze světových jazyků (angličtina, francouzština, španělština, portugalština) a věk nejméně 25 let.

Chcete-li se stát dobrovolníkem v zahraničí, přihlašte se přes Global Talent Pool. Preferujete-li dobrovolnictví v rámci České republiky (nebo jiné rodné zemi), přihlašte se zde.

Nabídka práce pro iROZHLAS

Zpravodajský server iROZHLAS.cz hledá do svého týmu nové kolegy. Jedná se o honorovanou práci na ranní a odpolední směny. Naučíte se pracovat s redakčním systémem, tiskovými agenturami, s fotografiemi a mnohé další. 

Inzerát

Pokud máte o pozici zájem, zašlete životopis a motivační dopis na adela.krapkova@rozhlas.cz do 15. října 2019

Stáž v Ústavu mezinárodních studií

Ústav mezinárodních vztahů (ÚMV) nabízí studentům možnost stáže. Stáž se týká pozice asistent/asistentka manažera PR. 
Jedná se o neplacenou stáž.

Více informací

Pokud máte o stáž zájem, zašlete životopis na conference_service@iir.cz.

Nabídka práce

Zavedená mezinárodní finanční společnost DF Deutsche Forfait AG, zabývající se obchodním financováním, se sídlem v Německu, hledá do své pražské pobočky absolventa oboru ekonomie případně práva. Nástupní plat 35 – 40 tis. CZK.

Náplň práce:

 •   Support with respect to the development of DF group  business relationships
 •   Assistance with marketing activities for DF group mainly (but not limited to) in the Czech republic
 •   Procurement of new contacts to Czech and other banks
 •   Assistance in development of market analyses and new business concepts
 •   Administrative support to individual companies of DF group
 •   Support of the Management of the Employer with their daily business
 •   Coordination with German entities of DF group
 •   The seeked candidate should be ideally fluent in English and German and be willing to travel

 

Výzkumný pracovník – ekonom, sociolog

Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na pozici sociolog a ekonom. Náplní práce bude řešení částí projektu, zahrnující přípravu sociologických šetření, analýzu jejich výsledků, komunikaci s vlastníky a uživateli pozemků v soustavě Natura 2000 a tvorba komunikačních strategií s jednotlivými typy vlastníků a uživatelů pozemků.

Předpokládaný nástup je říjen 2019. 

Více informací naleznete zde.

 

 

Stáž na Stálé misi Vídeň

MZV ČR nabízí studentům prezenčního studia stáž na úseku OBSE ve Vídni. Jedná se o stáž v období od února do července 2020. Stáž je neplacená. 

Inzerát ke stáži

V případě zájmu zašlete svůj životopis spolu s motivačním dopisem v anglickém jazyce na zahraniční oddělení fakulty. 

Studentská porota MFDF Ji.hlava 2019

Usedněte ve studentské porotě na nadcházejícím 23. ročníku MFDF Ji.hlava. Jako porotce obdržíte zdarma akreditaci typu "porota“ a k tomu navíc účastnickou akreditaci, kterou můžete darovat někomu ze svých přátel či blízkých, dále zdarma festivalový katalog pro lepší orientaci v programu a roční členství v CDF.

Povinná bude pro vás účast na projekci všech snímků sekce PRVNÍ SVĚTLA a na rokováních poroty.

Více informací

V případě zájmu zašlete přihlášku do 27. září 2019

Pracovní pozice na Ministerstvu financí

Ministerstvo financí nabízí práci v oddělení Informační podpora a knihovna. Jedná se o plný úvazek na dobu neurčitou, nástup možný již od září a práce je vhodná i pro čerstvé absolventy bakalářského studia v oboru publicistika.

Náplň práce tvoří především dokumentace zahraničních odborných článků, dále monitoringy tisku, rešerše, psaní přehledových článků do dokumentačního bulletinu MF, studijně-rozborová činnost, kratší pracovní překlady a výpomoc se správou informačních zdrojů. Výhodou je znalost v oblasti ekonomie.

Více informací o pozici

V případě zájmu odešlete přihlášku do 26. září 2019 na podatelna@mfcr.cz.

Stáž v INEX-SDA

Nezisková organizace INEX-SDA nabízí studentům možnost stáže. Jedná se o výběrové řízení do oddělení vzdělání a PR. Stážisté budou mít možnost poznat zákulisí chodu neziskové organizace a zlepší si své měkké dovednosti. 

Více informací o pozicích naleznete zde

Pokud byste rádi zkusili některou z nabízených pozic, zašlete svou přihlášku na do 22. září 2019

Nabídka stáže

Institutu pro politiku a společnost nabízí studentům možnost stáží:

 • v rámci projektu "Digitální Česko"
 • v rámci programu Erasmus+ pro slovenské studenty

Více informací

V případě zájmu o nějakou z nabízených stáží zašlete svůj životopis a motivační dopis na office@politicsandsociety.cz

Specialista na kybernetická cvičení

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnosti (NÚKIB) vypisuje výběrové řízení na pozici Specialista na kybernetická cvičení na Odboru kybernetických bezpečnostních politik. Náplní práce bude například účast na osvětových aktivitách v oblasti kybernetické bezpečnosti či tvorba scénářů technických a netechnických cvičení. 

Místo výkonu práce je Brno. 

Inzerát

Forum 2000: výpomoc při konferenci

Nadace Forum 2000 hledá výpomoc při výroční konferenci s názvem Recovering the promise of 1989, která bude probíhat v Praze v termínu od 13. do 15. října 2019

Více informací o dobrovolnictví naleznete v příloze

V případě zájmu o zapojení se do organizačního týmu zašlete svůj životopis a motivační dopis na norbert.cerveny@forum2000.cz

Nabídka práce na ÚMČ Prahy 10

ÚMČ Praha 10 vypisuje výběrové řízení na pozice: 

Pomáhejte dětem se zrakovým postižením

Organizace Okamžik hledá nové pomocníky dětem se zrakovým postižením. Jedná se o pravidelné doprovody během školního roku do/ze školy a na zájmové kroužky a o spolupráci s dětmi při nejrůznějších činnostech vyžadujících pomoc vidícího člověka (hry, školní příprava, procházka, nákup, návštěva knihovny, koncertu atd.).

Organizace nabízí: odměnu 120 Kč/hod, DPP v rozsahu cca 2 - 8 hodin týdně (dle časových možností), kurz s osvědčením, pravidelné supervize, profesionální vedení a podporu

Požaduje: věk nad 18 let, studium na VOŠ či VŠ, motivaci pro práci s nevidomými, přiměřenou časovou flexibilitu, čistý výpis z trestního rejstříku

Zájemci musí absolvovat kurz zaměřený na teoretické základy a nácvik praktických dovedností při práci s dětmi se zrakovým postižením. Kurz je zdarma a začíná 21. září 2019.

Kontaktujte organizaci Okamžik a pošlete stručný životopis: Ing. Šárka Vojtíšková (s.vojtiskova@okamzik.cz), tel.: 773 069 630.

Neplacená stáž na MŠMT

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Odbor podpory vysokých škol a výzkumu, nabízí neplacenou odbornou stáž pro studenty magisterských ročníků.  

Jedná se konkrétně o pozici na oddělení, které má ve své kompetenci stanovování způsobů hodnocení výzkumných organizací, zpracování postupů a pravidel hodnocení; zajištění hodnotících procesů, zpracování podkladů a výstupů z hodnocení; poskytování informací hodnocených výzkumným organizacím, správním úřadům, veřejnosti.

V případě zájmu o tuto stáž se obraťte na iveta.ptacnikova@msmt.cz

ESN CU Prague - dobrovolnictví

Staňte se součástí programu ESN CU Prague, které je jednou z pražských sekcí Erasmus Student Network. Jako dobrovolníci poznáte nové lidi, můžete si vylepšovat jazyky, zapojit se do přípravy akcí pro mezinárodní studenty. 

Přihlásit se můžete zde

Výběrové řízení na MZV ČR

Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) ČR vypisuje výběrové řízení na pozici nových diplomatů. Úspěšní kandidáti získají možnost projít vzdělávacím programem na Diplomatické akademii a na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí.

Více informací k výběrovému řízení naleznete zde

V případě zájmu je nutné zaslat přihlášku a veškeré potřebné dokumenty do 30. září 2019

BNP Paribas - CEE M&A Internship

Obchodní banka BNP Paribas nabízí práci na plný úvazek (6-12 měsíců) pro podporu CEE M&A team v rámci BNP Paribas v Praze. Pozice je vhodná pro zájemce o investiční bankovnictví, ideálně absolventy. 

Inzerát  

V případě zájmu zašlete životopis v anglickém jazyce na ilona.kohoutova@bnpparibas.com.

Stáž v Akademii ČT24

Zpravodajství České televize otevírá podzimní cyklus stáží v Akademii Zpravodajství. Jedná se o dvouměsíční stáž, během níž jsou pro studenty připraveny přednášky, workshopy a během nichž se učí základům televizní žurnalistické práce.Druhá polovina stáže je placená. Začátek je naplánován na 30. září 2019

Informační leták

V případě zájmu je nutné podat přihlášku do 18. září 2019

Nabídka brigády

Společnost Tipli.cz nabízí studentům možnost brigády v copywritingu na DPP či ŽL. Jedná se o práci z domova s odměnou 100 Kč za hodinu, cca 400-500 Kč týdně. 

Další informace 

V případě zájmu se obraťte na stankova@tipli.cz.

Práce v ČNB

Česká národní banka (ČNB) vypisuje výběrová řízení na pozice: 

 • Datový analytik v oblasti statistik mikrodat - inzerát
 • Expert v oblasti sestavování statistik nebankovních finančních
  institucí
  - inzerát

Pokud máte o pozici experta zájem, zašlete svůj strukturovaný životopis s průvodním dopisem nejpozději do 25. srpna 2019. V případě pozice datového analytika je termín pro zaslání stanoven na 15. září 2019

Stážisté pro Mezinárodní festival dokumentárních filmů

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava aktuálně hledá do organizačního týmu posily/stážisty. V nabídce je hned několik pozic. Jedná se o pomoc nejen při přípravách před akcí, ale i při samotném průběhu festivalu. Nástup je plánován od září. Stáž je neplacená, festival ale dobrovolníkům hradí cestu, ubytování v Jihlavě a základní stravu v průběhu festivalového týdne.

Filmový festival se pak koná od 24. do 29. října 2019.

Nabídka pozic

V případě zájmu zašlete své přihlášky společně s průvodním dopisem na volnepozice@ji-hlava.cz.

(Junior) Manager Network Planning Czech Republic & Slovakia

Společnost Flixbus nabízí práci na pozici (Junior) manager network planning Czech Republic & Slovakia. Jedná se o pozici v Berlíně. 

Více informací naleznete zde

V případě zájmu vyplňte formulář, který najdete pod nabídkou pozice. 

Sales Representative

La Boheme DMC & Incoming Tour Operator nabízí práci na pozici Sales representative. Náplní práce bude například komunikace se zákazníkem a vytvoření konkrétní nabídky, fakturace či samostatné zabezpečení průběhu realizace akcí. Nutná znalost anglického jazyka.

Inzerát

V případě zájmu zašlete svůj životopis na sales@la-boheme.cz.

Stáž na tiskovém odboru MZV ČR

Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) ČR nabízí studentům a čerstvým absolventům stáž v tiskovém odboru. Pravděpodobná délka stáže je říjen - leden 2019. Jedná se o neplacenou stáž. 

Více informací o nabídce 

V případě zájmu vyplňte a zašlete žádost spolu s životopisem a motivačním dopisem nejpozději do 20. srpna 2019

Accounting Trainee

Společnost DANONE nabízí spolupráci na pozici accounting trainee na finančním oddělení v Praze. Jedná se o podporu obchodních zájmů v České republice a na Slovensku. 

Více informací naleznete zde

 

Nabídka práce - copywriter

Charitativní organizace motorkářů MDA RIDE v ČR hledá do svého týmu nového člena na pozici copywritera. 

Práce copywritera je nárazová a je tvořena na základě předložených zkrácených příběhů, fotografií a témat účastníků akcí. Náplní práce je tvorba zajímavého a poutavého obsahu na sociálních sítích včetně webových stránek z vyjížděk motorkářů na výlety za sponzory nebo nemocnými dětmi .

Pokud máte o tuto nabídku zájem, obraťte se na ne2d@seznam.cz.

 

Specialista podpory vědy a výzkumu

Národní zemědělské muzeum vyhlašuje výběrové řízení na pozici Specialista podpory vědy a výzkumu vhodnou pro studenty/studentky v doktorském stupni studia.

Termín pro zasílání životopisů je nejpozději do 15. srpna 2019

Podrobné informace o pozici

Tiskový mluvčí

Spolek OBRAZ - Obránci zvířat hledají do svého týmu nového člena na pozici tiskového mluvčího. Náplní práce bude vystupování za OBRAZ v médiích a účast ve veřejných debatách na téma ochrany zvířat. 

Požadavky

 • ochota se postavit před kameru 
 • ochota na sobě pracovat 
 • nadšení pro věc
 • přiměřená časová flexibilita

Více informací naleznete zde

V případě zájmu zašlete veškeré potřebné přílohy na jana.mencikova@obrancizvirat.cz.

Economia Talent program

Vydavatelství Economia, a. s. nabízí studentům prostřednictvím Economia Talent program možnost stáže na různých pozicích. 

Více informací o nabízených pozicích 

Pokud máte zájem o praxi například v Aktuálně.cz, sportovním týmu nebo třeba v týdeníku Ekonom, přiložte svůj životopis společně s motivačním dopisem k přihlašovacímu formuláři