Kariérní nabídky

Kariérní tipy a kontakty na poradce

Tipy, návody a nápady

Pinterest

 

Poradci

Kariérní poradce UK

Kariérní poradce IES FSV UK

Podpořeno projektem Zvýšení kvality vzdělávání na UK a jeho relevance pro potřeby trhu práce. Reg. číslo: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002362

OPVVV

Koordinátor programu Studenti píší Wikipedii

Spolek Wikimedia Česká republika hledá do svého týmu nového člena na pozici koordinátor programu Studenti píší Wikipedii.

Veškeré informace o pozici naleznete zde

V případě zájmu vyplňte formulář v odkaze a připojte k němu motivační dopis v rozsahu max. A4 a životopis do 28. února 2019.

Brigáda na festivalu Jeden svět

Festival dokumentárních filmů Jeden svět nabízí studentům brigádu. Jedná se o výzkum dopadu festivalu. Náplní práce bude během festivalu, který bude probíhat mezi 6. a 17. březnem 2019, vyplňovat s diváky 100 dotazníků. Jeden dotazník by měl zabrat cca10-15 minut. Práce je časově poměrně flexibilní. Odměna bude 100 korun za hodinu. 

Pokud máte o nabízenou brigádu zájem, napište na tereza.langrova@jedensvet.cz.

 

Stáž ve Strategickém velitelství NATO

Strategické velitelství NATO pro transformaci nabízí studentům půlroční stáž.

Podrobné informace o programu.

Pokud máte o stáž zájem, hlaste se nejpozději do 30. dubna 2019

Stáž na tiskovém oddělení Prague City Tourism

Marketingová organizace hl. m. Prahy Prague City Tourism v současné době hledá stážist(k)u na tiskové oddělení. Jedná se o stáž v rozsahu asi 20hod./týden. Po odpracování 3 měsíců odměna 150 Kč/hod.

Náplň práce

 • administrativní podpora oddělení
 • pomoc při přípravě tiskových zpráv a při organizaci tiskových konferencí
 • příprava podkladů, rešerše
 • pomoc při zpracovávání inzerce a sponzorských vzkazů
 • copywriting
 • správa sociálních sítí a korporátního web

Požadavky

 • výbornou znalost českého jazyka
 • anglický jazyk minimálně na úrovni B2+
 • schopnost samostatné práce a spolehlivost
 • reprezentativní vystupování

Co vás čeká

 • praxe v PR oddělení renomované státní organizace
 • účast na zajímavých akcích
 • prostor pro vlastní kreativitu v budování značky PCT
 • účast na vybraných školeních a seminářích

V případě zájmu pošlete svůj životopis a motivační dopis na b.hruba@prague.eu.

Nabídka práce

Mezinárodní nezisková organizace YFU CZ, která vysílá středoškoláky na (půl)roční pobyty do zahraničí, vypisuje výběrové řízení na pozici výkonný/á ředitel/ka.

Náplní práce bude rozvíjet organizaci YFU, vést a rozvíjet programy pro dobrovolníky a studenty, dohlížet na plnění strategických cílů organizace, cestovat na konference a mezinárodní fóra YFU a mnohé další.

Podrobnější informace

V případě zájmu zašlete veškeré potřebné dokumenty do 28. února 2019.

Nabídka stáže v Prague Security Studies Institute (PSSI)

Prague Security Studies Institute (PSSI) nabízí studentům možnost stáže. Jedná se o práci na pozici Projektový asistent Economic and Financial Threat Program.
Pozice se týká projektu zaměřujícího se na finanční a ekonomické aspekty národní a mezinárodní bezpečnosti jako např. ochrana strategických podniků a kritické infrastruktury, prověřování přímých zahraničních investic. Stáž bude probíhat od března do srpna 2019. 

Více informací 

Pokud máte zájem o tuto stáž, je nutné zaslat životopis a motivační dopis (obojí v AJ) na ditmar@pssi.cz do 12. února 2019.

Stáž na Maltě

Maltalingua, partner programu ERASMUS, PON a dalších programů stáží v EU, nabízí příležitost stáže na Maltě. Jedná se o možnost kombinovat stáž na částečný úvazek ve vybraném sektoru s kurzy angličtiny nebo s praxí na plný úvazek v různých odvětvích. 

Podrobnější informace naleznete v zde.

Nabídka brigády

Dobrovolnické centrum Okamžik, z. ú. hledá výpomoc k dětem se zrakovým postižením. Práce zahrnuje jednak pravidelné doprovody do/ze školy, na zájmové aktivity ale i spolupráce s dětmi při nejrůznějších činnostech vyžadujících pomoc vidícího člověka. 

V případě zájmu o tuto pozici je nutné absolvovat kurz zaměřený na teoretické základy a nácvik praktických dovedností při práci s dětmi. Kurz je pro zájemce zdarma. 

Inzerát ke stažení

Pokud byste se chtěli ucházet o tuto pozici, zašlete svůj životopis na s.vojtiskova@okamzik.cz

Festival Jeden svět-dobrovolník/dobrovolnice

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět nabízí nejen studentům možnost spolupráce jako dobrovolník/dobrovolnice během festivalu. Pomoct s s organizací festivalu lze i v jiných městech než pouze v Praze. 

Veškeré podrobnosti o tom, co bude vaší náplní práce, se dozvíte zde

Nabídka na dobrovolnickou práci v Ekvádoru v rámci Erasmus+

V rámci programu Erasmus+ máte možnost stát se dobrovolníkem v Ekvádoru. Jedná se o práci od 4. srpna 2019 do 4. února 2020. Náplní práce bude výuka anglického jazyka. Z programu je hrazeno jídlo, ubytování, cesta, pojištění, očkování i kapesné. 

Inzerát

V případě zájmu se hlaste do 15. března 2019

FoRS - pracovní nabídka

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci vypisuje výběrové řízení na poboču v Praze na pozici Policy officer. Náplní práce bude podílení se na připravách workshopů, sledovní analýz, koordinace projektů, týmů a moho dalšího. 

Inzerát ke stažení zde

V případě zájmu zasílejte svůj životopis, motivační dopis (max. 1 strana v čj) a úvahu na téma Role zahraniční rozvojové spolupráce v jkontextu Agendy2030 a Cílů udržitelného rozvoje (1-2 strany v aj) do 16. února 2019 přes odpovědní formulář na jobs.cz dostupný zde.

Nabídka pracovních pozic

Partnerství pro Cíle udržitelného rozvoje mezi Českou republikou a Rozvojovým programem OSN (Czech-UNDP Partnership for Sustainable Development Goals) vyhlašuje výběrová řízení na poskytnutí poradenských služeb se zaměřením na přenos zkušeností mezi Českou republikou a Gruzií v oblasti veřejné správy (s přesahem do sociálně-psychologického výzkumu) na tyto pozice: 

 • Behavioral Science Expert - více informací zde

 • Data Expert - více informací zde

 

Nabídka dobrovolnictví v Peru

Německo-peruánská organizace Intiwawa nabízí možnost dobrovolnické práce přímo v oblastech Peru. Jednalo by se o spolupráci na několika pozicích. 

Pro více informací máte k dispozici leták nebo webovou stránku organizace.

Práce v Odboru protidrogové politiky

Úřad vlády České republiky vypisuje výběrové řízení na pozici vládní rada v Odboru protidrogové politiky, v Oddělení koordinace a financování protidrogové politiky. 

Jedná se o práci na dobu určitou s předpokládaným nástupem 1. března 2019

Požadavky a podrobnější informace naleznete v odkaze

Pokud vás nabídka zaujala, posílejte své přihlášky do 21. ledna 2019.

Metodik dostupnosti služeb

Úřad vlády České republiky, Odbor protidrogové politiky, hledá pracovníka na pozici Metodik zjišťování dostupnosti adiktologických služeb pro realizaci klíčové aktivity 2.1 v rámci projektu financovaného z Evropských strukturálních fondů – ESF pod názvem „Systémová podpora rozvoje adiktologických služeb v rámci integrované protidrogové politiky“. 

Inzerát ke stažení.

V případě zájmu zašlete životopis a motivační dopis na kissova.lucia@vlada.cz do 25. ledna 2019

 

Nabídka pracovní příležitosti MŠMT

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky nabízí studentům pracovní příležitost. Jedná se o práci v oddělení pro záležitosti v EU po dobu pěti měsíců. 

Více informací naleznete zde

Pokud máte o pozici zájem, kontaktuje martin.lukavsky@msmt.cz nebo martina.kotasova@msmt.cz.

Nabídka pozic - Krajský úřad Středočeského kraje

Krajský úřad Středočeského kraje nabízí práci hned na několika pozicích:

 • odborný referent pro oblast stavebního řízení - inzerát
 • pověřenec pro ochranu osobních údajů - inzerát
 • ekonom (odboru dopravy) - inzerát
 • vedoucí oddělení prevence kriminality - inzerát

Více informací naleznete v jednotlivých inzerátech. 

Časopis Týden

Časopis Týden hledá externího spolupracovníka zahraniční rubriky. Jednalo by se o příspěvky z oblasti zaměřené na Rusko a východní Evropa. Znalost ruského jazyka výhodou. 
Náplň práce bude tedy psaní zpravodajských článků na aktuální témata, vítány jsou i rozhovory či reportáže. V případě oboustranné spokojenosti, že možné spolupráci rozšířit i na další oblasti. 

Více informací o časopisu Týden 

Případní zájemci se mohou obrátit na brodnicek@tyden.cz

Import/Sales koordinátor/ka

Společnost Trade Concept, s. r. o., shání do svého týmu posilu na celý nebo částečný úvazek na pozici Import/Sales koordinátora. Výhodou je flexibilní pracovní doba a ochota vyjít studentům vstříc během semestru a zkouškového.
Předchozí zkušenost s obchodem je výhodou, nikoli podmínkou.

Více informací o společnosti naleznete zde

V případě zájmu o tuto pozici se neváhejte obrátit na jana@tradeconcept.cz.

Nabídka práce: provoz / kustod / edukátor

V rámci projektu NaFilM: Národní filmové muzeum, který se zasadil o vybudování prvního muzea filmu v České republice, máte možnost stát se součástí týmu jako provoz / kustod / edukátor .
Náplní práce bude se společně s dalšími lidmi starost o provoz muzea, prodej, prácei v expozici a zázemí včetně propagace a organizace doprovodného programu. Jedná se o práci časově flexibilní, dle preference dní od úterý do neděle 13:00 - 19:00.
Pracovní poměr - DPP, či dle dohody na libovolné období. Možnost dlouhodobé spolupráce i v oblasti marketingu a propagace.

Více informací o projektu

Pokud vás láká svět filmu, rádi o něm mluvíte, jste zodpovědný/á, samostatný/á, umíte to s dětmi a máte chuť se učit novým věcem, pošlete své CV na adela.mrazova@nafilm.org nebo do facebookových zpráv muzea NaFilM!  Pracovní poměr - DPP, či dle dohody na libovolné období. Možnost dlouhodobé spolupráce i v oblasti marketingu a propagace.

Brigáda od UK

Univerzita Karlova nabízí v rámci pojektu Nejúspěšnější sportovec roku, kde zástupci UK v regionech předávají ceny mladým talentovaným sportovcům, studentům brigádu. Jednalo by se o výpomoc s propagací univerzity na promo stáncích při každé akci projektu. 

Inzerát ke stažení zde

Pokud máte o brigádu zájem, napište na martina.souckova@ruk.cuni.cz.

Práce v NKÚ

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) vypisuje výběrové řízení na pozici referent/referentka do odboru komunikace. Jedná se o zástup po dobu mateřské/rodičovské dovolené. 

Vaší náplní práce bude: 

 • interní komunikace – vydávání interního časopisu, organizace interních akcí pro zaměstnance, další projekty interní komunikace;
 • spolupráce na přípravě konferencí, seminářů a podobných akcí, zejména na jejich kreativním pojetí, propagaci a organizaci;
 • další úkoly jako např. tvorba publikací a dalších výstupů, tvorba a úpravy prezentací, dále spolupráce při správě sociálních sítí, tvorbě obsahu webových stránek, scénářů videí, apod.

Pokud máte o pozici zájem, pošlete svůj životopis na kariera@nku.cz do 16. ledna 2019

Stáž v České televizi

Zpravodajství České televize nabízí pozici na stáž. Pro studenty je během dvouměsíční stáže připravený vzdělávací program, kde jsoupřipraveny přednášky, workshopy a během nichž se učí základům televizní žurnalistické práce a ti nejlepší pak mohou v týmu ČT24 zůstat. 

Stáž bude zahájena 18. února 2019. 

Pokud máte o stáž zájem, vyplňte do 28. ledna 2019 registrační formulář, který najdete spolu s dalšími informacemi zde

Korporátní finanční analytik - part-time

Servisní společnost průmyslového holdingu CZECHOSLOVAK GROUP nabízí práci na částečý úvazek nejlépe studentům IES FSV UK na pozici finanční analytik.

Nástup ideálně od začátku února. 

Inzerát 

Nabídka práce

Maltézská pomoc vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

 • terénní sociální pracovník/pracovnice terénního programu pro osoby bez domova
 • osobní asistent(ka)/pečovatel/ka pro seniory

ASISTENTKA SPISOVATELKY

Česká spisovatelka Kateřina Tučková nabízí stundentům přivýdělek na pozici asistenta/asistentky spisovatelky. Náplní práce bude psaní, editace, rešeršní a administrativní práce, komunikace s partnery z oblasti české i zahraniční kultury či koordinace projektů s oficiální korespondencí v angličtině. 

Inzerát na pozici 

V případě zájmu pošlete svůj životopis a motivační dopis v anglickém jazyce na katerina.tuckova.cz@gmail.com do 22. ledna 2019.

Stáže v neziskové organizaci

Nezisková organizace INEX-SDA nabízí studentům možnost stáže. Organizace nabízí pozice v různých odděleních a v ráci různých projektů. 

Veškerou nabídku stáží naleznete zde.

Praxe pro studenty žurnalistiky a mediálních studií

Hudební webový magazín iREPORT nabízí studentům možnost praxe. Studenti si vyzkouší jak psát reportáže, aktuality, mohou dělat rozhovory s hudebníky a zpracovávat různá témata týkající se hudby.

Odměna je formou volných vstupů na koncerty. 

V případě zájmu se obraťe na redakce@ireport.cz.

Lektorská stáž na Ukrajině

České centrum na Ukrajině hledá urgentně nejen mezi studenty zájemce o lektorskou stáž v ukrajinském Charkovu. Jedná se o stáž zaměřenou na výuku českého jazyka pro cizince na období únor-červen 2019

Více informací naleznete v inzerátu

Koordinátor projektu

Projekt Demagog.cz nabízí práci na pozici koordinátor projektu. Náplní práce bude jednak organizace každodenního chodu projektu, reprezentace projektu navenek, ale i  komunikace s médii a partnery projektu či vedení projektu po obsahové stránce.

Podrobnější informace naleznete zde

V případě zájmu posílejte svůj životopis a motivační dopis na info@demagog.cz do 31. ledna 2019

Koordinátor/ka mezinárodního projektu k ekologickým dopadům finančních institucí

Centrum pro dopravu a energetiku aktuálně nabízí práci na pozici Koordinátor/ka mezinárodního projektu k ekologickým dopadům finančních institucí. Jedná se o práci na 0,5 úvazku. 

Více informací najdete zde

V případě zájmu o tuto pozici zašlete svůj životopis a motivační dopis (obojí v AJ) na anna.karnikova@ecn.cz do 10. ledna 2019.

Dobrovolník/stáž do Centra LOCIKA

Centrum LOCIKA hledá dobrovolníky/stážisty na pomoc s bono aktivitami. Jednalo by se o výpomoc na 0,5-1 den v týdnu. 

Více o centru naleznete zde

Pokud máte o tuto formu výpomoci zájem, obraťte se na anetab@centrumlocika.cz

Nabídka práce v ČRo

Do zpravodajského týmu ČRo aktuálně hledají posilu. Jedná se o zpravodajství z Prahy a středních Čech. Náplní práce bude vyhledávat informace a tvořit zprávy na dané téma. 

Pokud byste se rádi stali členem, pište na mail lukas.sapik@rozhlas.cz

Stáž v rámci projektu PročByNe?

Projekt motivačních stáží PročByNe?, který zaštiťuje europoslankyně Martina Dlabajová, aktuálně nabízí dvě stáže: 

Makro stáž v Microsoftu - podrobnější informace

Dvoutýdenní stínování práce ministra zdravotnictví - podrobnější informace

Na obě stáže je nutné podat přihlášku do 13. ledna 2019

Nabídka v rámci programu GLEN

INEX-SDA v rámci mezinárodního stipendijního programu GLEN nabízí možnost zúčastnit se některé z nabídek programu: 

 • 3 mezinárodní vzdělávací semináře
 • 3 měsíce stáže v zahraniční organizaci (většinou v období červenec – září)
 • mentoring a podporu během implementace vlastního projektového nápadu

Studenty by mohla zajímat především nabídka stáže v Gruzii v Komunitním centru pro vnitřně přesídlené obyvatele nebo v Albánii při podpoře sociálního podnikání.

Více informací najdete zde

Přihlášky je možné podávat do 10. ledna 2019. 

Stáž v Prague Security Studies Institute

Prague Security Studies Institute nabízí studentům stáž  pro projety, týkajících se výzkumu publikační činnosti platforem šířících dezinformace a vliv dezinformací na volební kampaně jakožto projektový asistent. Náplní práce bude příprava mediálních monitoringů, zpracování podkladů pro analytické výstupy, analýza dat, rešerše a případné psaní článků, týkajících se problematiky dezinformací, nebo podílení se na celkovém rozvoji programu a dalších aktivitách PSSI. 

Více informací o výběrovém řízení najdete zde

V případě zájmu pošlete svůj životopis a krátký komentář k vybrané části Akčního plánu proti dezinformacím nedávno představeného Evropskou komisí v AJ na syrovatka@pssi.cz do 20. prosince 2018.

Spolupráce s eAgronom

Estonský start-up eAgronom, s pobočkou v České republice, nabízí studentům spolupráci ve formě částečného úvazku (15 hod/týden). Práci mohou studenti vykonávat odkudkoliv. Nabídka je určená především pro studenty marketingu. 

Více informací o nabídce naleznete zde.  

Pokud máte o spolupráci zájem, vyplňte formulář ve výše uvedeném odkaze.  

Nabídka externí spolupráce

Do projektu Čistou Stopou Prahou, v rámci Magistrátu hl. města Prahy, se můžete přihlásit jako externí pracovník na pozici copywriter/žurnalista nebo data analytik.

Inzerát

Pokud máte o některou z pozic zájem, pošlete ukázku svého autorského textu, CV a několik řádků o tom, proč byste k nim chtěli na sylva.svihelova@praha.eu do 6. ledna 2018. 

SPECIALISTA MARKETINGU

Společnost Sky Select hledá nejen mez studenty zájemce o pozici Specialista marketingu pro práci s databázemi, Google Analytics a CRM.

Požadavky: 

 • Jste nadšenec do marketingu
 • Máte zkušenost s Google Analytics, databázemi, webmasteringem
 • Máte zkušenost z oblasti správy a vývoje internetových stránek a databází
 • Hovoříte anglicky
 • Máte analytické myšlení

V případě zájmu vyplňte vložený formulář v inzerátu.

Nabídka stáže

Future Port Prague, největší futuristický festival u nás, nabízí studentům stáž v oblasti marketingu a komunikace. V současné době se totiž začíná připravovat 3. ročník, který proběhne příští rok v září. Stáž by spočívala především o vytváření obsahu a podílení se na správě našich profilů na sociálních sítí.

Více informací o festivalu

Pokud máte o nabídku zájem, napište na michael.sido@futureportprague.com.

PR Specialista

Česká personálně-poradenská společnost Sky Select nabízí pracovní nabídku na pozici PR specialista/specialistka.

Požadavky: 

 • Kladný vztah k novinářům a médiím obecně
 • Alespoň krátkou pracovní zkušenosti v oblasti „Public relation“
 • Že Vás tato práce bude bavit
 • Znalost anglického a francouzského jazyka

Více informací o pozici naleznete v inzerátu

Pokud vás nabídka zaujala, vyplňte formulář v inzerátu. 

Nový magazín hledá redaktora/redaktorku

Magazín AUTO TOP! přijme do svého týmu nového kolegu na pozici redaktor/redaktorka na stálý pracovní poměr. Náplní práce bude například příprava a produkce redakčních materiálů, tvorba článků a reportáží a další. 

Více informací naleznete v inzerátu.

V případě zájmu pošlete svůj životopis spolu s motivačním dopisem nebo ukázkou své práce na info@medialight.cz. Do předmětu mailu napište Redaktor Auto Top.

Brigáda v programu BanglaKids

Nevládní organizace ADRA, mezinárodní humanitární organizace poskytující pomoc lidem v nouzi, nabízí zajímavou brigádu v rámci rozvojové spolupráce v Bangladéši. Náplní práce bude:

 • Překládat dopisy dětí z angličtiny a tvořit krátké texty o dětech
 • Aktualizovat informace o dětech v databázi
 • Pomáhat s rozesíláním dopisů dárcům

Více informací o pozici

V případě zájmu pošlete svůj životopis a motivační dopis na kamil.kreutziger@adra.cz do 25. listopadu 2018

Brigáda: tazatel pro výzkum integrace studentů z třetích zemí

Do projektu „Výzkum vybraných oblastí integrace studentů z třetích zemí studujících vysokoškolské obory na území Hlavního města Prahy, jejichž studium je financováno ze státního rozpočtu ČR“, který aktuálně realizuje VÚPSV, v. v. i., se můžete zapojit jako brigádník/brigádnice. Jedná se o otazníkové šetření cílové skupiny studentů veřejných vysokých škol. 

Více informací o projektu zde

V případ zájmu se obraťte na adresu integrace.studentu@stemmark.cz.

Stáž na Úřadu vlády

Úřad vlády, Odbor rovnosti žen a mužů, nabízí možnost bezplatné stáže. Jedná se o práci v rozsahu 8 – 40 hodin týdně. Datum nástupu je na domluvě. 

Inzerát

V případě zájmu o tuto stáž napište na DOKUPILOVA.MAGGIE@VLADA.CZ.

 

Praxe ve filmovém internetovém médiu Kinobox.cz

Filmový web Kinobox.cz nabízí studentům možnost praxe. Máte možnost profilovat se ve významném kulturním médiu, mít volné vstupy na novinářské projekce, premiéry, natáčení filmů, do databáze s možností dělat rozhovory s významnými filmovými, seriálovými tvůrci a podobně.

Nabídka praxe

V případě zájmu se obraťte na lukas.kral@vac.cz.

Nabídka práce

Zahraniční kancelář města Vídně hledá do svého týmu nového kolegu na hlavní pracovní poměr. Předpokládá se znalost německého jazyka.

Více informací o pozici

Redaktor/ka zahraničního oddělení Blesku/Aha

5-ti členný redakční tým zahraničního oddělení integrovaného newsroomu Blesk/Aha hledá zkušeného/zkušenou kolegu/kolegyni se všeobecným přehledem a se zájmem zpracovávat světová politická a společenská témata.

Inzerát

Práce na ministerstvu vnitra

Ministerstvo vnitra, odbor azylové a migrační politiky, oddělení koordinace schengenské spolupráce a ochrany hranic vypisuje výběrové řízení na pozici referent bezpečnosti státu.

Předpokládaný nástup je k 1. lednu 2019 na dobu určitou. 

Inzerát

V případě zájmu pošlete svůj životopis na jiri.celikovsky@mvcr.cz do 11. listopadu 2018

Dobrovolnictví v PPI

Nezisková organizace Poradna pro integraci, poskytující odborné poradenství pro cizince, nabízí studentům možnost dobrovolnictví pro práci s cizinci. Náplní práce bude zejména pomoc dětem i dospělým s osvojením českého jazyka, dětem s přípravou do školy a rodinám s orientací v novém prostředí.

Více informací naleznete zde

Práce v PR agentuře

PR agentura doblogoo hledá do svého týmu nové kolegy na pozici: 

 • Zpracování media monitoringu – práce na částečný úvazek, vyžadovaná preciznost a samostatnost. Ideální práce pro studenty
 • Junior account manager – již nějaké zkušenosti, ale chcete se v PR stále zdokonalovat a pracovat na fajn projektech. Píšete opravdu bezchybně česky a zvládáte angličtinu

Máte o práci v agentzře zájem? napište na anna@doblogoo.cz.

Nabídka stáže

Mediální odbor České pirátské strany nabízí studentům neplacenou stáž v mediálním týmu strany. Náplní práce bude pomoc při mapování, co se ve světě děje a o čem se píše, a také pomoc s analytickou činností, příležitostně i s psaním. 

Požadavky:

 • Student (ideálně žurnalistiky, mediálních studií nebo politologie), který má čas být ve Sněmovně alespoň 2 dny v týdnu, dohromady cca 8 hodin po dobu 3-6 měsíců.
 • Mít přehled o aktuální politické situaci, chuť učit se nové věci.
 • Spolehlivost a diskrétnost 

Co získáte:

 • Vyzkoušíte si práci v mediálním týmu politické strany.
 • Navážete nové kontakty a seznámíte se s poslanci i předsednictvem strany.
 • Prozkoumáte zákoutí Poslanecké sněmovny
 • Dostanete potvrzení o vykonání stáže a případné doporučení.
 • Možnost další spolupráce.

V případě zájmu pošlete svůj životopis s průvodním textem, proč se o stáž ucházíte, na andrea.madlova@pirati.cz.

Dobrovolnictví v Bavorsku

Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) hledá v rámci Evropské dobrovolnické služby (EVS) dobrovolníka či dobrovolnici s nástupem od ledna 2019.  

Více informací o této pozici naleznete zde.

Referent/referentka odboru evropských záležitostí a vnitřního trhu

Ministerstvo průmyslu a obchodu, Odbor evropských záležitostí a vnitřního trhu, vyhlašuje výběrové řízení na pozici referent/referentka do odboru evropských záležitostí a vnitřního trhu. Předpokládaný nástup je začátek listopadu 2018. 

Inzerát

 

Specialista Evropského centra

Rektorát Univerzity Karlovy – odbor pro vědu a výzkum nabízí práci na pozici specialista Evropského centra, kontaktní osoba v Evropské univerzitní alianci 4EU. Termín nástupu je 1. prosince 2018. 

Veškeré informace o pozici jsou zde

Pokud máte o pozici zájem, zašlete své CV a motivační dopis na adela.jiroudkova@ruk.cuni.cz.

 

Stáž pro studenty

DCD Publishing, odborné vydavatelství, které se soustředí na oblast informačních technologií, hledá do svého týmu kolegy se zájmem o IT. 

Náplň práce:

 • tvorba odborných článků pro tištěný časopis i web
 • zajišťování podkladů pro redakční zpracování
 • rozhovory s tuzemskými i zahraničními osobnostmi z IT (zástupci výrobců, distributorů)
 • účast na tiskových konferencích, seminářích a specializovaných IT akcích
 • překlady odborných textů, studií a průzkumů
 • práce s redakčním systémem Drupal a Wordpress

Požadavky:

 • pokročilé jazykové a stylistické schopnosti
 • všeobecný přehled o českém a slovenském ICT trhu
 • zájem a ochotu učit se nové věci
 • dobrou znalost anglického jazyka

Co získáte:

 • příležitost zkusit si práci v odborném časopisu
 • možnost dlouhodobé a honorované spolupráce
 • pohodový kolektiv
 • rozmanitou a kreativní práci
 • sídlo redakce v blízkosti metra C (I. P. Pavlova)

V případě zájmu pište na brejsa@dcd.cz.

Dlouhodobá brigáda v ENERGO-PRO

ENERGO - PRO hledá pro dlouhodobější spolupráci asistenta/ku – recepční na zkrácený úvazek (práce cca 24 hodin týdně).

Inzerát na pozici

V případě zájmu nebo dalších otázek pište na v.polachova@energo-pro.com.

Pracovník nízkoprahového volnočasového klubu pro děti a mládež

Městská část Prahy 9 vypisuje výběrové řízení na pozici pracovníka nízkoprahového volnočasového klubu pro děti a mládež. Náplní práce bude přímá interakce s dětmi a dospívajícími ve věku 8 až 17 let, příprava a vedení skupinových volnočasových aktivit v klubu i mimo něj, výjezdových akcí, poradenství, doučování a další. 

Více informací o pozici naleznete zde

V případě zájmu zašlete svůj životopis a krátký motivační dopis na cermakovakat@praha9.cz.

Odborná stáž-Laterna magika

Badatelský tým výzkumného projektu hledá stážisty z řad studentů historie, filmové vědy, společenských a humanitních věd k přepisu orálních rozhovorů s pamětníky, spolupracovníky multimediální divadelní platformy Laterna magika.

Více informací

Náplň práce:

 • zapojení do orálně-historické části mezioborového výzkumného projektu
 • přepis orálně-historických rozhovorů (objem dle dohody)
 • možnost práce z domova, zisk certifikátu o absolvování stáže
 • seznámení se s praxí a metodami orálně-historického výzkumu

Odměna:

 • vystavení certifikátu o absolvování stáže
 • roční předplatné časopisu Iluminace či roční členství v kině NFA Ponrepo

Pokud máte o stáž zájem, ozvěte se na lucie.cesalkova@nfa.cz.

Koordinátor Centra Rosa, z.s.

Nezisková organizace Centrum RoSa, zabývající se programem (nejen) pro seniory v Kobylisích, hledá do svého týmu nového kolegu na pozici koordinátor/ka

Inzerát ke stažení zde

Dobrovolnický rok v Centru Bavaria Bohemia

Centrum Bavaria Bohemia v Schönse hledá novou dobrovolnici či dobrovolníka. Předpokládaný nástup je 2. ledna 2019. 

Koho CeBB hledá:

 • zájemce o kulturu a česko-německou spolupráci
 • kreativní nadšence s vlastními nápady
 • spolehlivé mladé lidi ve věku 18 až 30 let, kteří ovládají němčinu na komunikativní úrovni

Co CeBB nabízí:

 • kapesné ve výši 152,5 EUR/měsíčně
 • kreativní činnost v mladém kolektivu
 • získání zkušeností během vytváření a realizace kulturních projektů v přeshraničním prostředí
 • bezplatný jazykový kurz
 • bezplatné ubytování vzdálené jen 5 minut chůze

Více informací naleznete zde.

Odborná stáž v oblasti kulturního managementu v Německu

Česko-německé kulturní Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee (Východní Bavorsko) nabízí tříměsíční stáže v oblasti kulturního managementu. Jedná se o placenou, nestereotypní stáž v mladém kolektivu a možnost pracovat na zajímavých přeshraničních projektech. Měsíční odměna činí 300,00 €. Ubytování zdarma zajištěno.

Podrobné informace o stáži

Dotazy a žádosti spolu s životopisem a motivačním dopisem v češtině a v němčině zasílejte na poštovní adresu nebo na email david.veres@cebb.de

 

 

Stáž v Českých centrech

Česká centra, agentura Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci Česka v zahraničí, nabízejí studentům možnost stáže na různých pozicích. Jedná se o stáže ve městě Berlín, Bratislava, Brusel, Budapešť, Bukurešť, Kyjev, Londýn, Madrid, Milán, Mnichov, Moskva, New York, Paříž, Rotterdam, Řím, Stockholm, Sofie, Tokio, Varšava, Vídeň. 

Více informací o jednotlivých stážích naleznete zde

V případě zájmu zašlete tzv. dotazník k žádosti o umožnění stáže na Českých centrech spolu s motivačním dopisem a životopisem na stazeccz@czech.cz nebo přímo na email uvedený v konkrétní nabídce Českého centra v zahraničí.

 

BNP Paribas - nabídka práce

Francouzská obchodní banka BNP Paribas nabízí nejen studentům práci pro svou pobočku v České republice. 

Inzerát 

V případě zájmu zašlete svůj životopis v angličtině na ilona.kohoutova@bnpparibas.com

Podpora obchodního oddělení - trainee program

MOL Česká republika nabízí pro studenty ekonomického zaměření trainee program do obchodního oddělení se sídlem v centru Prahy. Pozice nabízí kariérní růst, zajímavé finanční ohodnocení a možnost spolupracovat dále i po ukončení profesionálně vedeného ročního trainee programu. 

Více informací o pozici naleznete zde

 

Nabídka práce do PR agentury

Menší PR agentura EPIC Public relations shání do svého týmu kolegu na sociální sítě na part time. Hlavní náplní práce je tvorba obsahu na Facebook, Twitter, LinkedIn a Instragram pro klienty z oblasti IT, zdravotnictví, energetiky, realit a řady dalších. 

Výhodou je znalost základní grafiky a technické správy kampaní, každopádně pokud inzerci a grafiku neovládáte, všechno se  naučíte. Čeká vás fajn kolektiv, dostanete se k zajímavým projektům a příležitostem.

V případě zájmu napište na ondrej.tesar@epicpr.cz nebo volejte na 725 920 730.

PR specialista - Univerzita Karlova

Centrum pro přenos poznatků a technologií (CPPT), které je součástí Univerzity Karlovy,  hledá do svého týmu nového člena na pozici PR specialista. Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou (31. prosince 2019) a max. poloviční úvazek. 

Náplň práce

 • Správa a náplň webových stránek CPPT
 • Plán prezentace na sociálních sítích a posléze nastavení a správa sociálních sítí
 • Aktivní vyhledávání informací ke zveřejnění na podporu činnosti CPPT
 • Zajištění interní komunikace o službách CPPT uvnitř Univerzity Karlovy
 • Spolupráce na tvorbě marketingové a komunikační strategie pro transfer znalostí a technologií UK
 • Spolupráce na kreativní tvorbě propagačních a informačních materiálů pro transfer znalostí a technologií UK
 • Organizace networkingových a propagačních akcí pro transfer znalostí a technologií UK – veletrhů, konferencí, kulatých stolů apod.
 • Podpora týmu CPPT 

Více informací

V případě zájmu zašlete profesní životopis a stručný průvodní dopis na osobni@ruk.cuni.cz.

Datový analytik / Datový novinář

Portály datové žurnalistiky Česko v datech a Evropa v datech nabízejí pozici datového analytika na plný úvazek. Místem výkonu práce je Praha. Nástup od 1. listopadu 2018 či dříve.

Pozice je vhodná i pro absolventy nebo studenty vyšších ročníků, kteří mohou práci věnovat dostatek času. Vedle schopnosti vyhledávat a zpracovávat statistické údaje je potřebná znalost angličtiny. Znalost dalších jazyků a orientace v ekonomických tématech jsou výhodou.

V případě zájmu zašlete svůj životopis společně se stručným motivačním dopisem na adela.denkova@evropavdatech.cz.

Stáž do newsroomu Economia

Mediální dům Economia a.s. nabízí studentům stáže v rámci Economia Talent programu v různých odděleních redakce Hospodářských novin a webech Aktuálně.cz a iHned.cz . Jedná se o tříměsíční stáž (říjen - prosinec 2018). 

Nabídka stáží

Nabídka je určena zejména pro studenty magisterského studia, obor žurnalistika je výhodou. V případě zájmu zašlete životopis, krátký motivační dopis a ukázky své práce. 

Nabídka práce

KOTRA, organizace pro podporu obchodu a investic vlády Jižní Koreji, hledá na poloviční úvazek pomocníky na organizaci mnoha akcí. 

Inzerát

V případě zájmu a podrobnější informace pište na simon.fic@kotra.cz

Sociální pracovník/pracovnice referátu sociální práce

Městská část Praha 10 vypisuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník/pracovnice referátu sociální práce v oddělení sociální práce v Odboru sociálním ÚMČ Praha 10. 

Více informací o pozici naleznete zde.

V případě zájmu o tuto pozici k přihlášce připojte strukturovaný životopis, výpis z evidence Rejstříků trestů a ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání do 10. října 2018

PEPR Consulting - PR manager

Společnost PEPR Consulting, konzultační a PR agentura, hledá nové kolegy na pozici junior PR manager. Pokud vás zajímá komunikace, média, sociální sítě a svět kolem, přidejte se k nim! 

Agentura nabízí flexibilní pracovní dobu, práci v mladém kolektivu, možnost získat zkušenosti z praxe a seznámit s řadou zajímavých projektů a kampaní.

Pokud máte zájem, pošlete své CV na englis@peprconsulting.cz

Práce s dětmi

Sdružení pěstounských rodin z.s. poptává studenty, kteří by trávili svůj volný čas doučováním dětí z pěstounských rodin. 

Inzerát

V případě zájmu napište na cizkova@pestouni.cz

Nabídka stáží pro studenty

Institut pro politiku a společnost nabízí studentům stáž hned na několika pozicích: 

 1. stážista/tka dotačního a grantového týmu
 2. stážista/tka komunikačního týmu

 3. stážista/tka analytického týmu

 4. stážista/tka projektového týmu

 5. stážista/tka grafické podpory a fotograf

Pokud máte o některou z pozic zájem, více informací zjistíte zde

Nabídka pro absolventy

Společnost GRANT Garant s.r.o., specializující se na poradenství při formulaci, přípravě a administraci mezinárodních vědeckých projektů a projektů financovaných ze Strukturálních fondů zaměřených na výzkum a inovace, nabízí absolventům dvě pozice: 

V případě dotazů se obraťte na email info@grant-garant.cz

Stáž v redakci Seznam Zpráv

V redakci Seznam Zpráv se zakládá nový tým. Bude se jmenovat Sherlock a bude ověřovat informace, vyvracet mýty a nepravdy, připravovat rešerše, psát články, vysvětlovat a analyzovat. A Vy můžete být jeho součástí.

Podrobné informace naleznete zde

Životopisy a vaše přibližné časové možnosti posílejte na barbora.prudilova@seznam.cz

Redaktor domácího zpravodajství Blesk Zprávy

Redakce Blesk Zprávy hledá nového kolegu pro domácí zpravodajství. Jedná se o pozici na HPP s pěti týdny dovolené a řadou dalších benefitů, ale především o příležitost zpracovávat zajímavá témata a přinášet příběhy, kterými je Česko protkané.

V případě zájmu zašlete své CV na e-mail jan.kalal@cncenter.cz.

Redaktor/ka na iRozhlas.cz

Zpravodajský server Českého rozhlasu iRozhlas.cz hledá do týmu nového kolegu. Naučíte se pracovat s fotografiemi, redakčním systémem i tiskovými agenturami, vyzkoušíte si práci se sociálními sítěmi, ale zároveň budete pořizovat i klasické rozhovory. 

Více informací naleznete zde

V případě zájmu zašlete svůj životopis spolu s motivačním dopisem na adela.krapkova@rozhlas.cz do 30. září 2018

22 % K ROVNOSTI

Láká vás vytvářet a uvádět v život politiku, která bude mít skutečný dopad na život Čechů a Češek? Bavilo by vás koordinovat expertní tým, komunikovat s různými aktéry politik a společně bojovat s problémem nerovného odměňování žen a mužů?

Ministerstvo a práce a sociálních věcí hledá do svého projektu 22 % K ROVNOSTI nového odborného garanta či novou garantku na 0,5 pracovní úvazek (20 hodin týdně).

Na starosti byste měl/a jednu z aktivit projektu, jejímž cílem je začleňovat hledisko rovnosti žen a mužů do činností úřadů práce a pilotovat a ladit k tomuto již vzniklou metodiku.

Do všeho potřebného vás rádi zasvětíme, sám/sama na to určitě nebudete!

Samozřejmostí je pružná pracovní doba, možnost home office, flexibilního uspořádání pracovních dnů, služební mobil, stravenky, příspěvky na kulturní či sportovní vyžití, 5 sick days a 10 dní dovolené, 12. platová třída a práce v centru města (Praha 5, Smíchov).

Práce je vhodná i pro končící Mgr. studenty a studentky či absolventy a absolventky.

Více informací

V případě zájmu se prosím obracejte na: kristyna.hondlikova@mpsv.cz.