Asistent / asistentka se zaměřením na současný postsovětský prostor na Katedře ruských a východoevropských studií

Děkan Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na pozici asistenta / asistentky se zaměřením na současný postsovětský prostor na Katedře ruských a východoevropských studií Institutu mezinárodních studií.

Náplň práce:

  • vedení přednášek a seminářů
  • vlastní vědecko–výzkumná činnost
  • zapojení do vědecké práce IMS včetně účasti ve výzkumném centru
  • působení ve zkušebních komisích
  • vedení studentů a posuzování studentských prací

Požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání v některém z oborů: moderní a soudobé dějiny, politologie, mezinárodní vztahy, právo, ekonomie, antropologie, kulturologie, sociologie
  • dosažený titul Mgr.
  • aktuálně probíhající doktorské studium
  • zkušenosti s projektovou a grantovou činností
  • výborná znalost anglického jazyka, ukrajinského jazyka a ruského jazyka v mluvené i psané formě
  • znalost českého jazyka a některého z turkických jazyků výhodou (ověření certifikátem, jinou formou nebo při výběrovém řízení)
  • znalost regionu (doložení výjezdu do regionu)

Nabízíme:

Písemná přihláška musí obsahovat:

  • akademický životopis
  • přehled publikační činnosti
  • ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání (netýká se těch, kteří již byli nebo jsou aktuálně zaměstnáni na FSV UK a jejich vzdělání bylo v minulosti ověřeno personálním oddělením)
  • přehled stávající výukové činnosti
  • motivační dopis

Zájemci mohou své přihlášky posílat do 11. 7. 2024 na emailovou adresu: kariera@fsv.cuni.cz s označením „Asistent / asistentka pro KRVS – současný postsovětský prostor“.

Reakcí na tento inzerát na obsazení pozice dáváte souhlas k tomu, aby Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova, se sídlem Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, PSČ 110 01, zpracovávala Vaše osobní údaje pro účely zprostředkování práce. Zpracování osobních údajů se řídí Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a zákonem č. 110/2019 Sb. o zpracování osobních údajů.