FSV UK

 • Alice Němcová Tejkalová a Ladislav Krištoufek svým výzkumem vyvrací zažité klišé o ženském tenise

  Děkanka FSV UK Alice Němcová Tejkalová a ekonom Ladislav Krištoufek (IES FSV UK) zanalyzovali výsledky čtvrt milionu tenisových zápasů za posledních 50 let. Co zjistili?

  Čtěte v Deníku N
 • Reprezentační ples FSV UK

  Přijměte naše srdečné pozvání na Reprezentační ples FSV UK, který se uskuteční 5. února 2020 v prostorech Národního domu na Vinohradech...

  Čtěte více
 • Akademičky z FSV UK získaly Cenu Arnošta z Pardubic

  Srdečně gratulujeme prof. Blance Říchové (IPS FSV UK) a doc. Antonii Doležalové (IES FSV UK) k obdržení prestižního ocenění za vynikající pedagogickou činnost...

  Čtěte více

Aktuality Přejít na aktuality

 • Projekt MŠMT podpoří sportující studentky a studenty

  Rada sportu Univerzity Karlovy informuje o novém projektu Vysokoškolského sportovního centra MŠMT (VSC), který je určen na podporu studentů – sportovců všech vysokých škol ČR. V tento moment prosí všechny sportující studentky a studenty UK o vyplnění krátkého dotazníku.

 • GA ČR podpoří hned čtyři projekty FSV UK

  Gratulujeme řešitelům projektů s počátkem řešení v lednu 2020, kterým se podařilo získat podporu od Grantové agentury ČR. Jsou jimi prof. Roman Horváth, doc. Martin Gregor, doc. Miloš Brunclík a doc. Luboš Švec.

 • Den otevřených dveří na IMS

  Institut mezinárodních studií FSV UK zve všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří, který se uskuteční v úterý 21. ledna 2020 v kampusu Jinonice (U Kříže 8, Praha 5). Připraveny jsou prezentace bakalářských, magisterských i doktorských programů, setkání s vyučujícími, absolventy a další program.

 • Writing Point pomůže s akademickým psaním v angličtině

  Centrum jazykové přípravy FSV UK představuje novou webovou stránku Writing Point, která má za cíl akademikům a studentům pomoci s akademickým psaním v angličtině. Součástí Writing Pointu je i blog, kde jsou pravidelně zveřejňovány nové články. 

 • Nico Carpentier se stává mimořádným profesorem UK

  Nico Carpentier z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK se stává mimořádným profesorem Univerzity Karlovy! Dekret, schválený Vědeckou radou UK, si převzal z rukou děkanky FSV UK Alice N. Tejkalové na slavnostním zasedání Vědecké rady ve středu 13. listopadu 2019.

 • Stavební průzkum konstrukcí v Jinonicích

  Od 19. listopadu do 18. prosince 2019 bude probíhat stavební průzkum konstrukcí v interiéru budov areálu UK Jinonice. Za případné potíže se předem omlouváme.

ŽIVOT NA FAKULTĚVíce informací

 • Seriál: Jsem z FSV UK

  Studujete na Fakultě sociálních věd? Tak to jste na správném místě! Naši studenti a absolventi jsou šikovní, talentovaní a dokážou velké věci  - a naší fakultě dělají ve světě skvělé jméno! Sledujte náš seriál, v němž některé z nich pravidelně představujeme. 

 • Studium v zahraničí

  Využijte možnost vyjet na studijní pobyt do zahraničí! Fakulta sociálních věd má velmi bohatou mezinárodní mobilitu, která se uskutečňuje především v rámci programu ERASMUS+. 

 • Kolekce oblečení a doplňků

  Chcete, aby všichni věděli, že jste pyšní studenti FSV UK? Nebo mít na svá studia hezkou vzpomínku? Pořiďte si něco z naší originální kolekce oblečení a doplňků!