Aktuality

 • Nově dostupné elektronické zdroje

  Vyzkoušejte nově dostupné zkušební elektronické zdroje na Univerzitě Karlově. Databáze SAGE Research Methods je dostupná do 31. května a databáze Artstor Digital Library do 31. června.

 • Aktuální opatření na FSV UK

  Podívejte se na aktuálně platná opatření v souvislosti s Covid-19. Z hlediska výkonu pedagogické činnosti nedochází k zásadním změnám. Knihovny zůstávají nadále přístupné formou bezkontaktního výdejového okénka pro výpůjčky předem objednaných knih a vracení knih.

 • Bitcoin z antropologické a ekonomické perspektivy

  Nejznámější digitální kryptoměna Bitcoin se těší stále větší popularitě. Výzkumu této kryptoměny se proto věnují i někteří naši akademici. Bitcoin z antropologické perspektivy představuje Martin Tremčinský z ISS FSV UK. Díky Ladislavu Křištoufkovi z IES FSV UK můžete na Bitcoin nahlédnout perspektivou ekonomickou.

 • Studijní pobyt na National Tsing Hua University, Taiwan

  Nenechte si ujít mimořádnou nabídku studijního pobytu. Zimní semestr 2021/2022 můžete strávit na National Tsing Hua University v Taiwanu. Uzávěrka přihlášek je 7. března 2021.

 • Co trápí Česko? Debata o sociálních problémech

  Debata Politologického klubu FSV UK a Knihovny Václava Havla se uskuteční 24. února od 18:30 online. O sociální problémech bude debatovat Jana Maláčová, Markéta Pekarová Adamová a Martin Buchtík.

 • Letní stáž nadace Copernicus Berlin e.V.

  Nadace Copernicus Berlin e.V. nabízí letní stáž "Leaders for Future" v Berlíně. Účastnit se ji mohou studenti a absolventi ve věku 18 - 35 let. Termín pro přihlášení přes webové stránky nadace Copernicus Berlin e.V. je stanoven na 21. února 2021.