Aktuality

 • Nově dostupné elektronické zdroje

  Vyzkoušejte nově dostupné zkušební elektronické zdroje na Univerzitě Karlově. Databáze SAGE Research Methods je dostupná do 31. května a databáze Artstor Digital Library do 31. června.

 • Ocenění publikace Aleny Lábové

  Kniha Aleny Lábové Česká novinářská fotografie 1945–1989 byla oceněna mezinárodní cenou Egona Erwina Kische za literaturu faktu za rok 2020. Cena Egona Erwina Kische se uděluje od roku 1992 českým a slovenských spisovatelům v oblasti literatury faktu.

 • Aktuální opatření na FSV UK

  Podívejte se na aktuálně platná opatření v souvislosti s Covid-19. Z hlediska výkonu pedagogické činnosti nedochází k zásadním změnám. Knihovny zůstávají nadále přístupné formou bezkontaktního výdejového okénka pro výpůjčky předem objednaných knih a vracení knih.

 • Přijďte v březnu darovat krev s Univerzitou Karlovou!

  Přemýšlíte, jak prakticky pomoci během covidové pandemie? Zapojte se s Univerzitou Karlovou do březnové akce darování krve. Krev můžete darovat kromě čtyř fakultních nemocnic v Praze také v Plzni a Hradci Králové. Pokud jste prodělali onemocnění Covid-19, můžete darovat krevní plazmu k léčbě nemocných s těžkým průběhem infekce Covid-19.

 • Nabídka výjezdů v rámci mezinárodních dohod

  Nestihli jste se přihlásit na výjezdy v rámci programu Erasmus? Díky mezinárodním dohodám se můžete podívat do Rumunska, Bulharska, Mongolska, Lotyšska nebo Gruzie. Přihlášku je nutné zaslat do 8. března 2021.

 • Ročenka Peace Research Center Prague (PRCP)

  Peace Research Center Prague (PRCP) se zabývá výzkumem témat spojených s konfliktem a mírem. Přečtěte si ročenku, ve které najdete přehledně zpracované výsledky za rok 2020.