Politologie a veřejná politika

Charakteristika programu Politologie a veřejná politika

Forma studia: prezenční
Druh studia:

bakalářské

Standardní doba studia:

3 roky

Rozčiluješ se při četbě novin? Máš pocit, že naše země není dobře řízena? Chtěla nebo chtěl bys tomu porozumět či dokonce přispět k tomu, aby se to zlepšilo? Pak je studium Politologie a veřejné politiky přesně pro tebe. Snažíme se pochopit a vysvětlit, proč politika vypadá tak, jak vypadá. Díváme se přitom jak na prostředí (polity) a procesy (politics), ale zajímá nás i věcný obsah politiky (policy), tedy samotné společenské problémy a jejich možná řešení.

Studijní program nabízí komplexní pohled na politický proces a tvorbu veřejné politiky. Specifikou oboru je, že připravuje studenty na to, aby se stali odborníky (experty) v konkrétních věcných veřejných politikách (např. vzdělávací, zdravotní, sociální atd.). Z tohoto důvodu obsahuje studium předměty jak z oblasti politologie, tak předměty, zaměřené na jednotlivé věcné oblasti (zdravotnictví, školství, sociální věci, kriminalitu atd.). Kromě toho je velká pozornost věnována rozvoji metodologických kompetencí, nezbytných pro analýzu politiky.

Počet přijatých v r. 2023

223

Přijímací řízení

jednokolové

NSZ SCIO – OSP

vzorové testy

Uplatnění absolventů

Absolventi programu najdou uplatnění v oblasti státní správy, ve veřejných institucích či neziskových organizacích, ale i v komerční sféře. Mohou také pokračovat ve studiu v některém z magisterských programů přednášených na FSV (zejména Politologie nebo Veřejná a sociální politika) nebo na jiné vysoké škole v České republice či v zahraničí.

ABSOLVENTI IPS V JSEM Z FSV UK

Podívejte se na další videa s našimi absolventy ze série Jsem z FSV UK

Absolventi Institutu politologických studií jsou kromě Milana také:

ABSOLVENTI IPS V PODCASTU DE FACTO