Mezinárodní rada FSV UK se zabývala studiem na fakultě

Mezinárodní rada FSV UK online zasedani

Mezinárodní rada FSV UK se zabývala studiem na fakultě

Ve dnech 7. – 8. 10. 2020 proběhlo druhé setkání Mezinárodní rady Fakulty sociálních věd (Rada). Po loňském zasedání, které se soustředilo na oponenturu sebehodnotících zpráv vědecké činnosti jednotlivých oborů na fakultě, bylo tématem letošního roku studium. Letošní setkání proběhlo vzhledem k aktuální situaci online, a to za účasti zástupců z řad vyučujících a studujících.

Mrzelo nás, že nemůžeme členy Mezinárodní rady přivítat přímo u nás, osobní diskuze je vždy příjemnější, ale nechtěli jsme zasedání rušit. Současná situace je nepřehledná, nechtěli jsme čekat, kdy bude možné zase se potkat přímo a ztrácet čas nutný pro zlepšení naší fakulty,“ vysvětlila děkanka Alice Němcová Tejkalová. „Mezinárodní rada v minulém roce projevila zájem seznámit se s fakultou komplexněji a setkat se s více lidmi, což jsme se snažili naplnit, děkuji všem studujícím a vyučujícím, kteří s členy diskutovali, jejich zpětná vazba reflektovaná Mezinárodní radou je pro nás zvlášť cenná v době přípravy strategických dokumentů na příštích pět let,“ doplnila děkanka.

Svá stanoviska a doporučení nabídli členové Mezinárodní rady k výuce od bakalářského až po doktorandský stupeň. Pro zasedání v příštím roce chce Rada od vedení fakulty vybrat po úvodních seznámeních jedno užší téma, kterému se bude věnovat.

Rada se skládá z mezinárodně uznávaných vědců s vysokou vědeckou reputací působících dlouhodobě mimo Českou republiku. V současné době má celkem šest členů. Jsou jimi prof. Juliet Johnson (McGill University, Montreal, Kanada); prof. Thomas Hanitzsch (Ludwig-Maximilians Universität, München, Německo); prof. Robert Hoppe (Twente University, Nizozemí); prof. David Chandler (University of Westminster, Velká Británie); prof. Marek Nekula (Universität Regensburg, Německo) a prof. Laurent Weill (University of Strasbourg, Francie).

První zasedání Rady se uskutečnilo na půdě FSV UK v pátek 4. 10. 2019.