Areál Jinonice byl nominován v soutěži Stavba roku 2024

Fakultní Areál Jinonice získal nominaci v letošním 32. ročníku soutěže Stavba roku. Celkem bylo do užšího výběru nominováno 38 ze 120 přihlášených staveb. Na záznam nominačního večera, který se uskutečnil 2. září 2024 v Dopravní hale Národního technického muzea v Praze, se můžete podívat zde.

Nominované objekty nyní posoudí odborná porota. Slavnostní galavečer Stavby roku 2024, kde budou vyhlášeny výherní stavby a uděleny zvláštní ceny, se uskuteční 8. listopadu 2024 od 20 hodin v pražském Rudolfinu.

Od neděle 1. září 2024 také v rámci prestižní soutěže probíhá hlasování o Cenu veřejnosti – Cenu CNN Prima NEWS, do níž jsou zapojeny všechny přihlášené stavby. Hlasování, které bude otevřené až do 7. listopadu 2024, se můžete účastnit zde.

Rekonstrukce původních objektů v Jinonicích a dostavba nové multifunkční budovy probíhala od roku 2020. Areál Jinonice, jak zní oficiální název komplexu fakultních budov, se studujícím a vyučujícím v plném rozsahu otevřel na konci roku 2023. Hlavní architektkou projektu se stala Ing. arch. Miroslava Tylšová ze studia Apris 3M. Při projektování nové budovy kladli architekti důraz i na podmínky udržitelnosti a energetickou efektivitu.

Stavba roku je největší celostátní soutěž v oboru architektury a stavitelství, která každoročně mapuje úspěchy českých firem, jednotlivců i institucí na území České republiky i mimo ni. Soutěž organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství jako nadační program řízený radou programu za účasti spoluvypisovatelů soutěže – ministerstva průmyslu a obchodu, ČKAIT a Svazu podnikatelů ve stavebnictví.