Bitcoin z antropologické a ekonomické perspektivy

Bitcoin

Bitcoin z antropologické a ekonomické perspektivy

Nejznámější digitální kryptoměna Bitcoin se těší stále větší popularitě. Výzkumu této kryptoměny se proto věnují i někteří naši akademici. Bitcoin z antropologické perspektivy představuje Martin Tremčinský z ISS FSV UK. Díky Ladislavu Křištoufkovi z IES FSV UK můžete na Bitcoin nahlédnout perspektivou ekonomickou.

Martin Tremčinský je doktorandem na Institutu sociologických studií FSV UK, kde se výzkumu Bitcoinu dlouhodobě věnuje. V roce 2019 Grantová agentura UK podpořila jeho projekt Mezi dvěma stranami téže mince: Analýza mnohačetných podob Bitcoinu v interakci se státními kontrolními mechanismy

V novém dílu podcastu Kolaps si můžete poslechnout, jak Martin Tremčinský dopodrobna a srozumitelně Bitcoin rozebírá.

Ladislav Krištoufek je profesorem na Institutu ekonomických studií FSV UK a jedním z nejcitovanějších výzkumníků ve společenských vědách v České republice. Vyučuje kurzy zaměřené na ekonometrii a data science. Ve svém výzkumu se zabývá hned několika oblastmi - finanční ekonometrie, energetické finance a ekonomie, interdisciplinární ekonomie a finance. V oblasti jeho zájmu nechybí ani nyní populární kryptoměny, ke kterým publikoval hned několik článků.

Nově publikovaný článek s Ladislavem Krištoufkem v časopisu FORUM - magazín univerzity Karlovy naleznete zde