Výzkumný tým z IKSŽ hledá dobrovolníky do demokratického experimentu

Mediální vědci a vědkyně z Centra pro výzkum kultury a komunikace (CULCORC) na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK organizují občanský parlament o médiích a demokracii v Česku. Výzkumníci jsou součástí evropského výzkumného projektu Mapping Media for Future Democracies (MeDeMAP). Ten si klade za cíl zmapovat evropskou mediální krajinu a zjistit, za jakých podmínek plní média demokratické funkce a jaká nebezpečí nebo výzvy (mediální) demokracii v Evropě čekají. Do projektu je zapojeno deset univerzit a výzkumných institucí také z Itálie, Polska, Portugalska nebo Francie.

Výzkumný tým aktuálně hledá 20 dobrovolníků a dobrovolnic, kteří by se chtěli zapojit do tohoto demokratického experimentu. Občanský parlament o médiích a demokracii v Česku bude zasedat mezi březnem a červnem 2025 během čtyř sobot v Praze, Olomouci a Brně.

V případě zájmu o účast v občanském parlamentu mohou dobrovolníci a dobrovolnice napsat dr. Miloši Hrochovi na e-mailovou adresu milos.hroch@fsv.cuni.cz.

Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.