FSV UK

 • Den na FSV UK 2022

  Zajímá tě, co obnáší studium na FSV UK? 14. prosince proběhne online formát Dne otevřených dveří. Nebudou chybět debaty s vyučujícími a studenty, informace k přijímačkám, medailonky absolventů a mnoho dalšího.

  Prozkoumat program
 • Přihláška na UK zdarma

  Nacházíte se v tíživé sociální situaci a chcete se hlásit na FSV UK? Nejpozději do 31. 12. 2022 můžete společně s přihláškou ke studiu podat žádost o nestanovení poplatku za úkony spojené s přijímacím řízením.

  Bližší informace
 • Expertní skupina pro Ukrajinu

  Na FSV UK nově vzniká Expertní skupina pro Ukrajinu (ESU), kterou tvoří odborníci a akademici z různých oborů FSV UK. Ti budou pravidelně nabízet odborné a výzkumně podložené příspěvky do probíhajících debat ve společnosti.

  Více informací

Aktuality Přejít na aktuality

 • Vánoční provoz

  V této aktualitě naleznete otevírací dobu budov a podatelny mezi svátky.

 • Minigranty 4EU+ na rok 2023

  Univerzita Karlova podporuje týmy spolupracující v rámci aliance 4EU+ prostřednictvím minigrantů. Akademičtí pracovníci rozvíjející spolupráci s kolegy na partnerských institucích mohou žádat o podporu určenou na rozvíjení výzkumných projektů a iniciativ v oblasti research-based education. Parelelně je vypsána výzva na 4EU+ studentské minigranty.

 • Jakub Plíhal: Z Ukrajiny jsme chtěli přinést příběhy civilistů a jak to tam z jejich pohledu vypadá

  Jak vzpomíná na fotografování na Ukrajině? Jak si při focení udržuje odstup? A co mu dalo studium na FSV UK? Hostem podcastu De Facto byl Jakub Plíhal, hlavní fotograf na Aktuálně.cz a absolvent Institutu komunikačních studií a žurnalistiky.

 • Výsledky voleb do AS FSV UK 2022

  Ve dnech 29. - 30. listopadu 2022 proběhly volby do Akademického senátu FSV UK. V této aktualitě naleznete zvolené kandidáty pro funkční období 2023-2025.

 • Mlha války ve 21. století

  Příští týden ve čtvrtek proběhne na Hollaru debata na téma Mlha války ve 21. století: média, politika a obraz války na Ukrajině. Debatovat budou Sandra Lábová, Michal Parízek, Michal Smetana a Dominika Píhová.

 • Letní škola na George Mason University, Washington D.C.

  Naše partnerská organizace The Fund for American Studies každoročně nabízí naším studentům účast na Letní škole na George Mason University, Washington D.C. Součástí letní školy jsou i odborné stáže v rozsahu přibližně 30 hodin týdně.. Uzávěrka přihlášek je 22. 12. 2022. 

ŽIVOT NA FAKULTĚ Více informací

 • Seriál: Jsem z FSV UK

  Studujete na Fakultě sociálních věd? Tak to jste na správném místě! Naši studenti a absolventi jsou šikovní, talentovaní a dokážou velké věci  - a naší fakultě dělají ve světě skvělé jméno! Sledujte náš seriál, v němž některé z nich pravidelně představujeme. 

 • Studium v zahraničí

  Využijte možnost vyjet na studijní pobyt do zahraničí! Fakulta sociálních věd má velmi bohatou mezinárodní mobilitu, která se uskutečňuje především v rámci programu ERASMUS+. 

 • Kolekce oblečení a doplňků

  Chcete, aby všichni věděli, že jste pyšní studenti FSV UK? Nebo mít na svá studia hezkou vzpomínku? Pořiďte si něco z naší originální kolekce oblečení a doplňků!