Aktuality z programů Horizont Evropa

Zde najdete pozvánky na aktuální semináře, vyhlášené výzvy i další informace k programu Horizont Evropa.

Výzvy v programu Horizont Evropa

Společenskovědní a humanitní výzkum v jiných disciplínách Horizontu Evropa

Mezinárodní síť Net4SocietyHE  připravila dokument pro jednoduší dohledání témat z jiných oborů, u kterých je požadován příspěvek společenských či humanitních věd, a pravidelně vydává přehled relevatních příležitostí: Opportunities for Researchers from the Social Sciences and Humanities in Horizon Europe. Analysis of SSH-relevant Topics in Work Programme 2023-2025 . Aktuálně vydaný přehled přináší výběr témat s uzávěrkami v roce 2024 a 2025.

Více o integraci společenských a humanitních věd do Horizontu Evropa bylo napsáno zde.

Evropský infoden klastru 3 k výzvám 2024

Dne 12. června proběhl Evropský infoden k výzvám 2024 v bezpečnostním výzkumu, v Klastru 3. Následující den se konala i online partnerská burza. Prezentace 25 subjektů nabízejících spolupráci naleznete na tomto odkaze.

INFO SESSIONS k unijním programům

První setkání bude 30. dubna 2024 10:30 - 12:30 online, a to na téma Horizont Evropa: MARIE SKŁODOWSKA-CURIE ACTIONS (Představení grantového programu MSCA se zaměřením na: Doctoral Networks / Postdoctoral Fellowships / COFUND). Info Sessions jsou určené pro akademické i administrativní pracovníky. Přihlašování probíhá přes Vzdělávací portál UK.

MSCA Postdoctoral Fellowships - je vědecko-výzkumný program pro postdoktorandy (max. 8 let po obdržení PhD). Jedná se o individuální granty.
Doctoral networks - Sítě pro doktorandy jsou tzv. školící a mobilitní akce - o granty žádá konsorcium partnerů (min. 3 univerzity, výzkumné instituce apod.) Každý z partnerů v konsorciu musí zaměstnat alespoň jednoho VP (doktoranda či doktorandku) a zajistit supervizi. Jedná se o granty řešené v rámci konsorcia partnerů.

Cestovní granty projektu NCP_WIDERA.NET na partnerská setkání HE

Technologické centrum Praha (TC Praha) vyhlašuje výzvu k podávání žádostí o cestovní granty na podporu účasti českých subjektů na partnerských setkáních (brokerage / matchmaking events) klastrů Pilíře 2 programu Horizont Evropa. Granty budou uděleny v maximální výši 1 000 €.

Žádost je nutné podat nejpozději 15 pracovních dní před vybraným partnerským setkáním. Přednost budou mít budoucí koordinátoři či vedoucí pracovního balíčku, resp. uchazeč ochotný sdílet své kompetence a nápady prostřednictvím prezentací. Výzva je otevřena až do vyčerpání rozpočtu TC Praha, který pokryje celkem 80 cestovních grantů.