Další evropské programy

ERASMUS+

Byla vyhlášena výzva programu Erasmus Plus s počátkem řešení v roce 2019. Program zahrnuje mimo jiné moduly European Universities, Strategická partnerství v oblasti vzdělávání a odborné přípravy, Znalostní aliance, Budování kapacit v oblasti vysokoškolského vzdělávání, Program Jean Monnet ad.

Vyhlášení programu

Příručka programu

Upozorňuji, že se tyto projekty podávají elektronicky, ale na fakultní úrovni je před jejich finalizací musí nejprve schválit paní děkanka. U některých projektů je třeba i souhlas pana rektora (formulář Declaration of Honour).

Před podáním projektu je třeba se nejprve registrovat v unijní databázi Participant Portal (nyní s novým názvem Funding & tender opportunities). UK již registrovaná je pod PIC číslem 999923434. Projekt je třeba připravit pod individuální registrací s univerzitním PIC číslem:

Participant Portal - jak postupovat

PIC registrace Univerzity Karlovy 

Formulář podání projektu

Podrobnosti a odkazy k programu Projekty spolupráce – vysokoškolské vzdělávání

Termíny programu jsou uvedeny ve vyhlášení. Prosíme o sdělení do konce roku 2018 na mail tomas.renner@fsv.cuni.cz , zda budete mít zájem o tento program. Upozorňuji, že projektové žádosti v programu Erasmus Plus je třeba předkládat na fakultní oddělení vědy s větším předstihem, protože si jejich schvalování vyžádal pan rektor. 

(zveřejněno dne 31.10.2018)

International Visegrad Fund - granty

International Visegrad Fund (IVF) nabízí celoroční výzvy pro projekty týkající se podpory států Visegrádské skupiny a iniciativ vztahujících se ke střední a východní Evropě v celém světě.

IVF nabízí granty v těchto modulech:

1. Visegrad Grants (podpora projektů ze států visegrádské skupiny) – tento projekt je v současnosti řešen na fakultě, není možné podat žádost jako hlavní řešitel do roku 2020.

2. Visegrad + Grants (podpora projektů ve vztahu ke státům Západního Balkánu a Východního partnerství)

3. Visegrad Strategic Grants (rozsáhlejší projekty strategického významu na základě ročních priorit států Visegrádské skupiny)

Každoroční termíny u zadavatele: 1. únor, 1. červen a 1. říjen (termín pro odevzdání písemných podkladů na fakultní oddělení vědy pět pracovních dní před termínem u zadavatele).

Počet žádostí o projekty není omezen v případě, že Univerzita Karlova je partnerskou institucí. Pokud by žádala jako hlavní řešitel, je možné řešit současně jen dva projekty v různých grantových modulech. Jako hlavní řešitel tak aktuálně může fakulta žádat jen do modulů Visegrad + Grants nebo Visegrad Strategic Grants a může obdržet už jen jeden projekt.

Podrobné informace

Elektronické podávání projektů

Pravidla pro podávání projektů

(vloženo: 6. května 2019)

 

The British Academy - Funding Opportunities

The British Academy nabízí na svých internetových stránkách granty a stipendia zejména z oblasti sociálních a humanitních věd.

Aktuální výzvy je možné stáhnout zde.