Vyjádření vedení FSV UK k situaci v Izraeli

FSV UK

Vyjádření vedení FSV UK k situaci v Izraeli

Útok na civilní obyvatelstvo v Izraeli znovu ukázal obludnost teroristického myšlení a jednání.  Naše myšlenky jsou s oběťmi násilí. Vyhrocení izraelsko-palestinského konfliktu bohužel ukazuje vážnost současné mezinárodní situace a odsouzeníhodnou tendenci používat k dosažení politických cílů nediskriminujícího násilí.

Bezpečnostní situaci sledujeme zejména s ohledem na naše studenty a akademiky, včetně těch, kteří v Izraeli pobývali či pobývají. S ohledem na extrémní povahu útoků nabízí FSV UK všem členům akademické obce, jichž se situace osobně dotýká, maximální podporu a psychologickou pomoc.

Jako společenskovědní pracoviště cítíme zvláštní odpovědnost za poskytování odborné reflexe těchto tragických událostí. Poděkování proto patří všem kolegyním a kolegům, kteří se v rámci své expertízy k situaci v Izraeli vyjadřují a důstojně tím reprezentují fakultu ve veřejném prostoru. Pro FSV UK je klíčové, aby zůstala místem, kde je garantována svobodná akademická diskuze, jež vylučuje a odsuzuje jakékoliv projevy politického extremismu.

Prohlášení vedení Univerzity Karlovy k situaci v Izraeli naleznete zde.