Tomáš Weiss hostem podcastu De Facto

Tomáš Weiss při rozhovoru pro podcast De Facto

Tomáš Weiss hostem podcastu De Facto

Proč je členství České republiky v Evropské unii důležité? Mají vysokoškolští pracovníci dostatek didaktických schopností? A jak se na univerzitách učí v Evropě?

Pusťte si další díl podcastu De Facto, tentokrát s Tomášem Weissem, odborníkem na politiku Evropské unie z Institutu mezinárodních studií FSV UK.

„Klíčová přidaná hodnota pro Česko je primárně v tom, že máme schopnost ovlivňovat věci, které se kolem nás dějí. Jako člen EU můžeme sedět u toho stolu, u kterého se rozhoduje, jak vypadá svět kolem nás. Do omezené míry je to ten svět globální, ale nejvíce ten svět evropský, který je pro nás nejdůležitější. A v okamžiku, kdybychom nebyli u toho stolu, tak ono se tam stejně bude rozhodovat, jenom bez nás,“ říká o důležitosti Evropské unie pro Českou republiku docent Weiss.

Poslechnout si na Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts.

Poslechnout si celý rozhovor na webu.

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.

Podcastem provází děkanka Alice Němcová Tejkalová a naše absolventka Daniela Tollingerová, redaktorka Českého rozhlasu.