Soutěž vysoce kvalitních monografií na UK za rok 2022

monografie

Soutěž vysoce kvalitních monografií na UK za rok 2022

Univerzita Karlova vyhlásila nejlépe hodnocené monografie za rok 2022. Jsou mezi nimi i tři publikace, které vznikly na FSV UK:

• Negotiations in the World Trade Organization : Design and Performance, Dr. rer. pol. Michal Parízek, M.Sc., Ph.D.
  • Art, Religion and Resistance in (Post-)Communist Romania : Nostalgia for Paradise Lost, Maria Alina Asavei, D.Phil.
  • Fiscal Decenralization Reforms : The Impact on the Efficiency of Local Governments in Central and Eastern Europe, doc. Ing. Michal Plaček, M.sc, Ph.D., prof. PhDr. František Ochrana, DrSc., doc. Ing. Milan Jan Půček, Ph.D., prof. Ing. Juraj Nemec, CSc.

Kompletní seznam oceněných monografií najdete zde.

Hlavním cílem soutěže je podpora autorů vysoce kvalitních monografií a jejich mateřských fakult či dalších univerzitních součástí, svým charakterem tak doplňuje stávající systém přidělování institucionálních prostředků vysokým školám a jejich součástem. Hodnocení nejvýznamnějších monografií UK v daném období dvěma jedenáctičlennými odbornými komisemi (komise pro lékařské a přírodní vědy a komise pro humanitní a společenské vědy) stanovuje standardy i úroveň náročnosti pro jednotlivé typy publikací, které si činí nárok být považovány za klíčové ve svých vědeckých oborech.