Projekt FSV UK uspěl ve společenské výzvě programu Horizont 2020

V rámci programu Evropské komise Horizont 2020 v třetím pilíři společenských výzev v oblasti "Lepší zdraví a péče, ekonomický růst a udržitelné zdravotnické systémy" uspěl jako jeden ze dvou v konkurenci 23 žádostí projekt VAX-TRUST - Addressing Vaccine Hesitancy in Europe, jehož hlavním řešitelem za FSV UK je doc. Dino Numerato z Institutu sociologických studií FSV UK. Gratulujeme!

Projekt se bude zabývat tématem váhavosti ve společnosti s očkováním. Výzkum bude probíhat ve Finsku, Belgii, Polsku, České republice, Itálii, Portugalsku, Velké Británii a v Evropě jako celku.

Koordinátorem celého konsorcia je Univerzita aplikovaných věd ve finském Tampere. Projekt by měl být zahájen v březnu 2021 a trvat po dobu tří let.