Přihlaste se do stand-upové vědecké soutěže FameLab

FameLab je mezinárodní soutěž v popularizaci vědy. Soutěžící mají tři minuty na to, aby vysvětlili vědecké téma, které si sami vyberou, a to bez použití projektoru.

Soutěž nabízí možnost podělit se o své zapálení pro vědu s laickým publikem. V rámci jedinečného školení Masterclass si také soutěžící zlepší své komunikační a prezentační schopnosti, a to nejen na jevišti, ale i s médii. Zároveň je unikátním síťovacím prostorem – poskytuje zázemí nejen pro seznámení s ostatními studenty, ale také se zkušenějšími vědci a vědkyněmi z mnoha různých oborů, kteří sdílí zapálení pro vědu a její popularizaci.

Zasláním videa na adresu famelab@cuni.cz do 31.5.2023 vstupujete do předkola, kde odborná porota na základě kritérií (obsah, srozumitelnost a charisma) vybere 10 nejlepších. Tito pak získávají prestižní školení MASTERCLASS a následně změří své síly v národním finále na konci září v Praze. Vítěz/ka poté postupuje mezi nejlepší ze zúčastněných zemí. Obsah vašeho videa a soutěžní vystoupení nemusí být totožný, ale měl by být na stejné téma.

Pokud vás zajímá tato soutěž, bližší informace a podporu včetně konzultací vám na FSV UK může poskytnout PhDr. Tereza Klabíková Rábová, Ph.D.

Více informací o soutěži naleznete zde.