Představujeme nový web proti dezinformacím ve spojení s COVID-19

PROJEKT FSV UK PŘEDSTAVUJE NOVÝ WEB PROTI DEZINFORMACÍM VE SPOJENÍ S ONEMOCNĚNÍM COVID-19

Představujeme nový web proti dezinformacím ve spojení s COVID-19

Fakulta sociálních věd UK, Lékařská fakulta MU v Brně a společnost NEWTON Media spouští společný web s názvem Infomore.cz. Cílem projektu, který propojuje žurnalistiku, lékařské a počítačové vědy, je snížit míru infodemie, tedy nadměrného šíření zavádějících informací k určitému problému. Vztahovat se bude nejen k současné pandemii viru COVID-19, ale také k dalším budoucím epidemiím, a to za pomoci identifikace vybraných forem zkreslování informací v médiích.

„Následující týdny a měsíce hodláme věnovat rozboru mediálního pokrytí pandemie, poukazovat na dobrou i špatnou praxi medializace. Naší ambicí je rovněž na základě dosavadních zkušeností stanovit dobrou žurnalistickou praxi pro pokrytí budoucích zdravotních krizí,“ komentoval nový web hlavní řešitel projektu Václav Moravec z IKSŽ FSV UK.

Čtěte více v tiskové zprávě.