Minigranty na podporu projektů 4EU+ v roce 2020

Právě bylo zveřejněno Opatření rektora 4/2020 Minigranty na podporu projektů 4EU+ v roce 2020.

Opatření upravuje poskytování finanční podpory projektům v rámci konsorcia 4EU+, tzv. minigrantů. Akademičtí pracovníci rozvíjející spolupráci s kolegy na partnerských institucích v Alianci 4EU+ (minimálně tři zapojené univerzity) mohou žádat o podporu v maximální výši 300 000 Kč.

Vyplněnou žádost (viz níže) je třeba zaslat do 1. března 2020 na adresu ec@cuni.cz společně s písemným vyjádřením zájmu o spolupráci podepsaným členem projektového týmu na partnerské instituci a vedoucím jeho pracoviště.

Šablona žádosti

Často kladené dotazy na stránkách Evropského centra

Aliance 4EU+ je pilotní projekt Evropské komise s cílem propojování zúčastněných univerzit zejména ve vzdělávání a mobilitách (2019-2022). Spolupráce ve vědě a vzdělávání v rámci aliance 4EU+ se soustředí na čtyři multidisciplinární vlajkové lodě, tzv. Flagships:

1. Zdraví a demografické změny v městském prostředí
  2. Evropa v měnícím se světě: Porozumění a zapojení společností, ekonomik, kultur a jazyků
  3. Transformování vědy a společnosti prostřednictvím pokroku v oblasti informačních, výpočetních a komunikačních technologií
  4. Biodiverzita a udržitelný rozvoj