Mediální ocenění za rok 2022

předávání mediálních ocenění

Mediální ocenění za rok 2022

FSV UK ocenila pět akademiků za výstupy v médiích v roce 2022. Na mediální cenu byli navrženi svým institutem na základě kvantity i kvality mediálních výstupů.

Oceněni byli:

Karolína Hájková, Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK

V médiích vystupovala a vystupuje především v souvislosti s aktivitou Medici pro očkování. Splňuje tak kritéria společenské relevance, kvantity, kvality, motivace a současně juniorního postavení.

Marie Jelínková, Institut sociologických studií FSV UK

V tuto chvíli nejaktivnější akademička na ISS FSV UK. I díky účasti v Expertní skupině pro Ukrajinu se stala častou komentátorkou problematiky, která je spojená s integrací ukrajinských migrantů. Jeden z jejích rozhovorů si můžete přečíst zde. Zároveň jde i o dlouhodobé ocenění její práce v oblasti migrace.

Michael Romancov, Institut politologických studií FSV UK

Je oceňován za kvantitu i ohlas mediálních výstupů. Již před vypuknutím války na Ukrajině upozorňoval na problémy ruského politického systému a související geopolitická rizika. Michael Romancov se zároveň podílí na implementaci PR strategie IPS FSV UK a je členem Expertní skupiny pro Ukrajinu na FSV UK.

Vilém Semerák, Institut ekonomických studií FSV UK

V médích komentuje citlivá a mimořádně aktuální témata mezinárodního obchodu s Čínou, narušení globálních dodavatelských řetězců díky pandemii koronaviru a dopady války na Ukrajině na mezinárodní obchod a finance. Zároveň je oceněna i jeho účast v Expertní skupině pro Ukrajinu na FSV UK.

Jan Šír, Institut mezinárodních studií FSV UK

V uplynulých letech se detailně věnoval analýze ruské a ukrajinské politiky i soudobé historie a své renomé v této oblasti dokázal zejména v kritické době od ledna do března 2022 zužitkovat v prospěch rychlé orientace české veřejnosti v dramatických událostech. Zároveň je i jako jeden z mála středoevropských odborníků citován i zahraničními médii.

Všem oceněným srdečně gratulujeme.