Lenka Do: Práce mluvčí na ministerstvu zahraničí je hlavně o krizové komunikaci

Lenka Do a Klára Hyláková

Lenka Do: Práce mluvčí na ministerstvu zahraničí je hlavně o krizové komunikaci

Jak v rámci své práce prožívá válku na Ukrajině? Jaké jsou největší komunikační výzvy, se kterými se denně potýká? A proč si vybrala studium na Institutu mezinárodních studií FSV UK?

Z řad absolventů pozvání do podcastu přijala Lenka Do, mluvčí Ministerstva zahraničních věcí České republiky a ředitelka kabinetu ministra Jana Lipavského.

„Práce mluvčí spočívá hlavně v krizové komunikaci. Každý den se může cokoliv stát a já na to musím být připravená a musím být připravena překopat celý svůj denní program.(...) (Když začala válka), tak si pamatuju, že v jedenáct večer jsem si sedla v kanceláři a rozbrečela jsem se, protože jsem tomu sama nemohla uvěřit. Myslela jsem si, že třeba budu nejdřív hasit nějaké jiné kauzy, krize. Ale ne, že budu muset komunikovat válku v Evropě. To byla největší výzva a bylo to opravdu těžký,“ říká o své práci Lenka Do.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.