Doktorandka Johana Kłusek uspěla s žádostí o Sylff Research Grant

výzkum

Doktorandka Johana Kłusek uspěla s žádostí o Sylff Research Grant

Z velkého množství žádostí o Sylff Research Grant (SRG) byly podpořeny tři návrhy studentů Univerzity Karlovy, jednou z podpořených je i doktorandka z IMS FSV UK:

• Johana Kłusek (FSV)Travelling of Forsytes across the Iron Curtain: Domesticity as a Common Value of Cold War Societies

O grant ve výši až 5 000 USD mohli požádat způsobilí fellows (tj. ti, kteří jsou v současné době zapsáni do doktorského programu nebo jsou v rané fázi své kariéry do tří let po získání doktorátu) ze všech 69 institucí Sylff Asociace. Cenu pro rok 2022/2023 obdrželo celkem 53 laureátů z celého světa.

Sylff Research Grant (SRG), jehož cílem bylo kompenzovat ztrátu možností financování během pandemie a překonání problémů související například s omezením mezinárodního cestování a velkých shromáždění, patří mezi podpůrné programy stipendia Sylff, které je každoročně na Karlově Univerzitě udělováno postgraduálním studentům humanitního a sociálně vědního zaměření.

Moc gratulujeme!

Text: RUK