Aliance 4EU+ vybrána jako pilotní projekt Evropské univerzity

Aliance 4EU+ vybrána jako pilotní projekt Evropské univerzity, UNIVERZITA KARLOVA

Aliance 4EU+ vybrána jako pilotní projekt Evropské univerzity

Aliance 4EU+ patří mezi konsorcia vybraná pro financování v první pilotní výzvě k předkládání návrhů projektu Evropské univerzity, která byla vyhlášena v roce 2019 v rámci programu Erasmus+. Generální ředitelství Evropské komise pro vzdělávání a kulturu vybralo z 54 návrhů předložených reakci na výzvu celkem sedmnáct evropských univerzitních aliancí, které získají finanční prostředky na své projekty, jejichž cílem je vytvořit tzv. Evropské univerzity budoucnosti. 

Získání prestižního ocenění pro nás představuje ohromnou vzpruhu a povzbuzení do dalších aktivit. Univerzita Karlova se ocitá mezi takzvanými šampiony, jak o tom hovoří i sama Evropská komise. Světla reflektorů teď budou upřena na nás a umožní nám ještě větší otevřenost,“ shrnuje začátek úspěšné cesty Aliance 4EU+ prorektorka pro evropskou problematiku UK a profesorka z Institutu mezinárodních studií FSV UK Lenka Rovná. 

Do Aliance 4EU+ je vedle Univerzity Karlovy zapojeno dalších 5 renomovaných evropských univerzit: Heidelberg UniversitätSorbonne UniversitéUniwersytet WarszawskiUniversità degli Studi di Milano a Københavns Universitet. Svou spolupráci zahájily v roce 2017, o rok později oficiálně představily plán spolupráce nejen ve výzkumu a inovacích, vzdělávání a službách, ale i v oblasti zajištění volného pohybu studentů a akademických pracovníků.

Čtěte více na webu UK

Tisková zpráva na webu Evropské komise