Vladimír Hurych: Jako lobbista jsem nikdy žádné morální dilema neměl, snažíme se tomu slovu vylepšit reputaci

Vladimír Hurych a moderátorka podcastu Daniela Tollingerová

Vladimír Hurych: Jako lobbista jsem nikdy žádné morální dilema neměl, snažíme se tomu slovu vylepšit reputaci

Pracuje jako takzvaný lobbista v public affairs agentuře. Během studií na FSV byl předsedou studentského spolku Politologický klub. A pracovní zkušenosti nasbíral v českém i evropském parlamentu. 

Nejen o tom vyprávěl Vladimír Hurych, absolvent Institutu politologických studií, který byl hostem podcastu De Facto.

Problematická věc je ta pověst slova lobbista – třeba pan Redl nebo pan Janoušek, to jsou hochštapleři, mafiáni, šedá eminence a podnikatelé s politickou mocí. To nejsou profesionální lobbisté. My se snažíme reputaci toho slova trošku vylepšit a nestydíme se za to, že jsme lobbisté.(...) Lobbista je někdo mezi právníkem a člověkem, který pracuje v PR. Pro firmy, které jsou většinou zahraniční a Česká republika pro ně není tak důležitá, jsme takový most mezi byznysem a státní správou. Sledujeme pro ně českou legislativu, implementaci evropských předpisů, byznysovou strategii, jak tady funguje politika, ekonomika,“ říká v rozhovoru pro podcast De Facto Vladimír Hurych.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts.

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.