SYLFF stipendium pro Ph.D. studenty

Eliška Ulrichová

SYLFF stipendium pro Ph.D. studenty

Univerzita Karlova nabízí možnost získání stipendia SYLFF. To je určeno pro Ph.D. studenty sociálně vědních a humanitních oborů. Prostřednictvím tohoto programu mohou 2 nadaní postgraduální studenti UK čerpat finanční podporu na svůj výzkum. 

Prostřednictvím tohoto programu mohou 2 nadaní postgraduální studenti UK čerpat finanční podporu na svůj výzkum ve výši 270 000Kč ročně.

Deadline pro podání přihlášek na FSV UK je 29. 4. 2022, výzva je k dispozici zde.

O stipendiu i Ph.D. studiu si s námi povídala Eliška Ullrichová, doktorandka z Institutu mezinárodních studií.

„SYLFF mi zafinancoval účast na mezinárodní konferenci a na zimní škole, kde jsem se seznámila s profesorem Paolem Grazianem působícím na Univerzitě v Padově. Finance jsem také využila na nákup mnohých publikací a techniky, abych mohla v průběhu pandemie na výzkumu efektivně pracovat z domova. Je potřeba říci, že SYLFF stipendium je velmi flexibilní a studenti nemusí vykazovat, za co utratili každý dolar. To je dáno zejména tím, že nadace explicitně deklaruje, že finance mají studentkám a studentům sloužit na pokrytí životních výdajů, aby se mohli plně soustředit na výzkum a nemuseli pracovat mimo obor,“ říká v rozhovoru Eliška. 

Celý rozhovor s Eliškou si můžete přečíst na našem blogu.

Foto: Barbora Součková