Supply Chain Resilience Center: spolupráce mezi UK a Tchaj-wanem

David Emler

Supply Chain Resilience Center: spolupráce mezi UK a Tchaj-wanem

Univerzita Karlova a tchajwanská National Chengchi University společně založily Supply Chain Resilience Center. Univerzity budou společně zkoumat odolnost dodavatelských řetězců. Centrum je součástí tzv. multiprojektu, v němž tchajwanská vláda podporuje rozvoj polovodičového prostředí v České republice.

Centrum vzniká jako společné konsorcium National Chengchi University, kde aktivity koordinuje International College of Innovation; a Univerzity Karlovy, zde bude činnost realizována na čtyřech fakultách a koordinovat ji bude Fakulta sociálních věd.

Pandemie koronaviru, ruská agrese na Ukrajině, ale například i špatná dostupnost některých základních léčiv v Evropě nám totiž ukazují, jak křehké jsou nitky, které spojují naši globální obec,“ uvedl k projektu proděkan pro rozvoj David Emler z IMS FSV UK. Jak dodal, činnosti centra se soustředí na odolnost dodavatelských řetězců v oblasti polovodičů, tedy klíčového segmentu pro průmyslový a ekonomický rozvoj ve střední Evropě.

Více informací najdete v tiskové zprávě