Petr Witz: Současná společnost se mobilizuje pro věci, které nejsou klíčové a zásadní

Petr Witz: Současná společnost se mobilizuje pro věci, které nejsou klíčové a zásadní

Co to znamená zabývat se legitimitou ve společnosti?  Co je legitimizační laboratoř, na které aktuálně se svými studenty pracuje? A proč občany zajímají témata, která jsou podle něj spíše marginální? 

Pozvání do podcastu De Facto přijal Petr Witz z Katedry veřejné a sociální politiky z Institutu sociologických studií. 

„V současnosti mám velký problém s tím, jakým způsobem se dokáže společnost aktivizovat a mobilizovat pro věci, které nejsou ty klíčové nebo zásadní - to je typicky tedy příklad těch prezidentských voleb. Je skvělé, že se lidi dokážou nadchnout jednou za pár let pro věc, která zavání státním zájmem. Potom se už ale nedaří propsat  tohle nadšení a zápal do těch záležitostí, na kterých skutečně záleží. Tím nechci shazovat prezidentskou volbu, ale ve srovnaní se společenskými problémy, kterým čelíme ve všech možných sférách, tak ta prezidentská volba je v podstatě marginální,“ říká v rozhovoru Petr Witz.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.