Mezinárodní den žen a dívek ve vědě: Jak v akademickém světě uspěly vědkyně z FSV UK?

Dne 11. února si připomínáme Mezinárodní den žen a dívek ve vědě. U jeho příležitosti zmiňujeme úspěchy, kterých v loňském roce dosáhly akademičky z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Antonie Doležalová z Institutu ekonomických studií FSV UK a Kateřina Králová z Institutu mezinárodních studií FSV UK se loni staly profesorkami. Jmenovací dekret převzaly v polovině prosince z rukou prezidenta Petra Pavla ve Velké aule Karolina.

Vědkyně z FSV UK se také ve značné míře podílely na konferencích s mezinárodním přesahem. Například v listopadu se poprvé v České republice konala konference Lessons and Legacies, jejíž spoluorganizátorkou byla dr. Hana Kubátová z Institutu politologických studií FSV UK.

Úctyhodných úspěchů dosáhly i doktorandky. Daleko za hranice se dostala studentka doktorského studia na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK Karolína Poliaková, která získala Fulbrightovo stipendium pro výzkum na prestižní Kolumbijské univerzitě ve Spojených státech.

Několik vědkyň také v průběhu roku představilo svou akademickou práci i každodenní život ve fakultním podcastu De Facto. Doc. Eliška Vejchodská z Institutu sociologických studií FSV UK například hovořila o tom, jací jsou její dnešní studenti a studentky.

O dalších úspěších našich akademiček si přečtěte na webové stránce, která je věnována vědě a výzkumu na FSV UK.