Mezinárodní den proti homofobii, transfobii a bifobii

Dnes si připomínáme Mezinárodní den proti homofobii, transfobii a bifobii a přinášíme prohlášení našich ombudsmanek a ombudsmana

U příležitosti Mezinárodního dne proti homofobii, transfobii a bifobii vyjadřujeme jako ombudsmanky a ombudsman institutů Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy plnou podporu všem studentům a studentkám, vyučujícím i zaměstnancům a zaměstnankyním, kteří se hlásí k sexuálním menšinám. Pokládáme za klíčové zdůraznit, že rovné šance a příležitosti náleží všem bez ohledu na to, kým jsou a koho mají rádi. Všichni jsme se znepokojením a pohnutím v mysli v říjnu loňského roku zaznamenali nejen teroristický útok v Bratislavě, ale i další homofobně a transfobně motivované násilí podněcované nezodpovědnými politiky. Jsme přesvědčeni, že nikdo nesmí být vylučován ze společnosti jen proto, jaký se narodil, a kým se cítí být. Jako osoby působící v rolích, které poskytují studentům a studentkám i zaměstnancům a zaměstnankyním v akademické obci dlouhodobou podporu a empatickou sounáležitost, cítíme jako svou povinnost dále usilovat o bezpečné a otevřené prostředí pro všechny. Zároveň s tím vítáme a podporujeme jakékoliv aktivity, které přispějí k jeho budování.

O studentských ombudsmanech

ombudsmani