Martin Buchtík: Moderní společnost je společnost neustále krize, ať už domnělé, nebo skutečné

Martin Buchtík

Je společnost v krizi? Jsme v názorech spíše polarizovaní nebo fragmentizovaní? A jaké tipy by on sám dal nynějším studentům na vysoké škole?

Hostem podcastu byl Martin Buchtík, ředitel agentury STEM a absolvent Institutu sociologických studií FSV UK.

„Moderní společnost je společností neustálé nebo překrývající se krize, ať už té domnělé, nebo skutečné. A to, že v našem prostoru nebyla válka od konce devadesátých let, pokud počítáme jako poslední válku v Jugoslávii, tak zcela matematicky nebylo pravděpodobné, že by nebyla do konce našich životů. Ale samozřejmě je to situace, kterou nečekáme, kterou nechceme a rádi bychom se bez ní obešli.(...) Z pohledu sociologa a dopadu na celou společnost, společnost tou ruskou agresí nebyla tak překvapená, protože už rok před válkou tady proběhla vrbětická kauza. A to tu společnost trochu aktivizovalo ve smyslu, že byla citlivější na to, co dělá Rusko, a proto nebylo takovým šokem pro českou společnost to, co se stalo 24. února tohoto roku,“ říká v rozhovoru Martin Buchtík.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech