Ema Šťastná: Gruzínská společnost je velmi proevropská

Ema Šťastná a Daniela Tollingerová

Ema Šťastná: Gruzínská společnost je velmi proevropská

Jaké to je být součástí pozorovací mise Evropské unie v Gruzii? Jak vypadá její typický pracovní den? A jak se k této příležitosti dostala?

Pozvání do podcastu přijala Ema Šťastná, absolventka Bezpečnostních studií na Institutu politologických studií FSV UK.

„Co je pozorovací mise v Gruzii? Ta mise byla ustanovena v roce 2008 na základě příměří mezi Ruskem a Gruzií. My jezdíme na administrativní hranice mezi Jižní Osetií a Abcházií a dohlížíme na to, že ta situace je tam klidná. Je to na základě tří oblastí - stabilizace, normalizace a budování důvěry (confidence building). To znamená, že pracujeme i s místními komunitami, které byly nějakým způsobem ovlivněné tím konfliktem, ať už na té nebo opačné straně. Byť dle té dohody bychom měli mít přístup do Jižní Osetie a Abcházie, tak nemáme, takže proto jezdíme jenom k těm administrativním hranicím,“ říká v rozhovoru pro FSV UK Ema Šťastná.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech