Karol Lovaš: Při rozhovorech se snažím neptat se hostů na věci, na které už odpovídali stokrát

Alice Němcová Tejkalová a Karol Lovaš

Jaké byly jeho začátky s rozhlasovou novinařinou? Jakým způsobem pracuje se svými studenty - začínajícími žurnalisty? A jak se do jeho práce promítá to, že je zároveň knězem?

Hostem podcastu De Facto byl Karol Lovaš z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky na FSV UK.

„Asi nejsem typický novinář, protože to, co učím i moje studenty, tedy že je velmi důležitá příprava, rešerše a minimálně vědět, na co se neptat, tak já sám takhle nefunguju. Snažím se třeba neptat se na věci, na které ten člověk odpovídal už stokrát. Když si zpětně pročítám třeba rozhovor s Janem Saudkem, tak si uvědomuji, že pokud bychom čtenáři neřekli, že na otázky odpovídá Jan Saudek, tak by nás asi nikdy nenapadlo, že takhle může odpovídat tenhle člověk s takovým mediálním profilem. A to je to, co mě právě u Jana Saudka velmi bavilo,“ říká v rozhovoru Karol Lovaš.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.