Jana Sehnálková: Řada republikánů dřív potraty schvalovala, konzervativci se bojí, že legalizace interrupcí povede k morálnímu rozkladu USA

moderátorka podcastu Alice Němcová Tejkalová a Jana Sehnálková

Co je příčinou toho, že v USA možná dojde k zákazu potratů v některých státech? Má americká historie vliv na to, co se v USA děje dnes? A proč není lehké zavést ve Spojených státech regulaci zbraní?

V podcastu De Facto odpovídala amerikanistka Jana Sehnálková z Institutu mezinárodních studií na FSV UK.

„Předtím, než se otázka potratů dostala do agendy Republikánské strany, tak část republikánů dokonce podporovala zákony, které by potraty legalizovaly. Tohle se všechno změnilo v reakci na to rozhodnutí Roe vs. Wade, protože spousta konzervativců, včetně členů různých náboženských skupin, měla pocit, že tohle je ta poslední kapka, která povede k morálnímu rozkladu USA,“ říká v rozhovoru pro podcast De Facto Jana Sehnálková.

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.