Hostem podcastu De Facto byla Běla Plechanovová

Běla Plechanovová a Alice Němcová Tejkalová

Hostem podcastu De Facto byla Běla Plechanovová

Jaké to bylo stát u zrodu Fakulty sociálních věd? Co akademici tehdy řešili, kdo na fakultě učil a jak se budovalo jméno FSV UK? A taky - povídání o době před i po roce 1989 a osobnosti Václava Havla.

Další díl podcastu De Facto, tentokrát poslouchejte rozhovor Alice Němcové Tejkalovou s Bělou Plechanovovou z Institutu politologických studií. 

„Byla to divoká záležitost. Velká odpovědnost, kterou jsme si tehdy v tom okamžiku nepřipouštěli, mnoho debat o tom, jak by měly vypadat obory, které by na fakultě měly být. Ty začátky byly perný po všech stránkách, i z hlediska osobních vztahů, které bylo potřeba nějakým způsobem navázat a vyvážit. Protože jsme přicházeli s novými obory a nebyli jsme si jisti tím, jestli jsme všude vítaní. My jsme zakládali politologii bez politologů, protože jsme nikdo politologem nebyl,“ říká o zakládání FSV UK Běla Plechanovová.

Poslechnout si na Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts. 

Poslechnout si celý rozhovor na webu.

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech. 

Podcastem provází děkanka Alice Němcová Tejkalová a naše absolventka Daniela Tollingerová, redaktorka Českého rozhlasu.