Honza Mikulka v podcastu De Facto

Host Honza Mikulka s moderátorkou podcastu

Honza Mikulka v podcastu De Facto

Jaké to je, vytvářet videa pro úspěšný projekt Honest Guide, který má na YouTube milion odběratelů? Jaká byla jeho studentská léta na Hollaru a na jakých studentských akcích se podílel? A kam by rád vycestoval?

Hostem podcastu De Facto byl úspěšný absolvent Honza Mikulka, který na IKSŽ FSV UK studoval marketingovou komunikaci a mediální studia.

„Těch peněz, které jsme ušetřili lidem, musí být neskutečný množství. A nejenom ušetřili, ale třeba jsme je dál distribuovali do města. Když tě neokradou ve směnárně, tak ty peníze půjdeš utratit do hezký kavárny, do hezký restaurace. Češi často vidí naše epizody, který jsou třaskavý - honíme podvodníka na ulici nebo kdy zavíráme směnárny. Ale my taky ukazujeme kam se dojít vyčůrat, kam si zajít na dobrý levný český jídlo v centru, kavárny. Když my je upozorníme, že tady by vás mohli trošku okrást, tak oni jsou rádi. A zároveň oni si ty peníze neodvezou, radši si půjdou dát super jídlo, půjdou na chlebíček, zmrzlinu. A to mě na tom strašně těší,“ říká o svých videích Honza Mikulka.

Poslechnout si na Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts.

Poslechnout si celý rozhovor na webu.

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.

Podcastem provází děkanka Alice Němcová Tejkalová a naše absolventka Daniela Tollingerová, redaktorka Českého rozhlasu.