Highly Cited Researchers 2023: Profesor Krištoufek opět mezi nejcitovanějšími vědci na světě

Kristoufek

Společnost Clarivate zveřejnila každoroční seznam vysoce citovaných výzkumníků - Highly Cited Researchers. Tento prestižní žebříček zahrnuje 7125 vědců z celého světa, kteří prokázali významný vliv ve svém oboru či oborech tím, že v posledním desetiletí publikovali několik vysoce citovaných článků a jejich publikace se dle databáze Web of Science™ zařadily mezi 1 % nejcitovanějších výzkumů na světě pro daný obor a rok vydání.

Česká republika má letos v žebříčku oproti loňským deseti pouhých sedm zástupců.

O to více nás těší, že mezi významnými jmény na tomto seznamu je i letos náš kolega, profesor Ladislav Krištoufek, který svými výzkumy, zaměřenými především na interdisciplinární finance a ekonomii, energetické finance, kryptoaktiva a kryptoměny, reprezentuje Institut ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy i Akademii věd ČR.

„V kategorii Economics and Business jsem jeden z 86 celosvětově, což je pro mě osobně až neuvěřitelné. Jsem tak jediný ekonom ve "Widening" zemích EU, ale ani v Rakousku či Belgii, Španělsku, Portugalsku není jediný takový ekonom a v celém Německu jsou 2, ve Francii 1, ve Spojeném Království 6, v Nizozemsku 3, v Itálii 3, v Dánsku 2,“ uvedl profesor Krištoufek na svém účtu na síti X.

K významnému mezinárodnímu úspěchu a prestižnímu zařazení srdečně blahopřejeme!

Foto: Vladimír Šigut